Fortuna Puchar Polski: Wysoka wygrana Lechii Gdańsk w 1/32 finału

Karol Fila zdobył gola i zanotował dwie asystę.

Lechia Gdańsk pewnie awansowała do 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski. "Biało-zieloni" rozbili w Stalowej Woli miejscową Stal 4:0. Znakomite spotkanie rozegrał prawy obrońca Lechii Karol Fila.

Od początku spotkania przeważali gdańszczanie. Podopieczni Piotra Stokowca wyszli na prowadzenie w 18. minucie gry za sprawą akcji dwóch bocznych obrońców. Rafał Pietrzak zacentrował piłkę w pole karne, a tam znalazł się Karol Fila, który strzałem głową posłał futbolówkę do siatki.

Niespełna pięć minut później było już 2:0. Po raz kolejny w akcji bramkowej brał udział Fila, który przedarł się prawym skrzydłem, po czym zagrał do Łukasza Zwolińskiego, który wykończył akcję. Trzy minuty po stracie drugiego gola piłkarze Stali mogli doprowadzić do wyrównania, lecz piłka po strzale jednego z zawodników ze Stalowej Woli nieznacznie minęła poprzeczkę bramki Zlatana Alomerovicia.

Do końca pierwszej odsłony gry gracze z ekstraklasy utrzymali optyczną przewagę nad rywalami. Bramce Matthew Korziewicza zagrażali jeszcze Maciej Gajos i Zwoliński, ale nie zobaczyliśmy już goli. Na przerwę ekipa z Gdańska zeszła z dwubramkowym prowadzeniem.

Siedem minut po zmianie stron padła trzecia bramka dla "biało-zielonych". Drugą asystę w tym spotkaniu zanotował Fila, który dograł piłkę do znajdującego się w polu karnym Gajosa, który uderzył nie do obrony dla Korziewicza. Mimo wysokiego prowadzenia, drużyna z Trójmiasta nie zamierzała się zatrzymywać.

W 68. minucie było już 4:0. Na czwartą bramkę dla gdańszczan zapracowało dwóch młodzieżowców. Podanie Tomasza Makowskiego przejął wprowadzony trzy minuty wcześniej na boisko Jakub Kałuziński. 17-latek uderzył tuż przy słupku i golkiper Stali po raz kolejny musiał wyciągać piłkę z siatki.

Do końca spotkania piłkarze trenera Stokowca dowieźli korzystny rezultat i pewnie awansowali do następnej rundy Fortuna Pucharu Polski.

Stal Stalowa Wola 0-4 Lechia Gdańsk
Bramki: Karol Fila 18, Łukasz Zwoliński 23, Maciej Gajos 52, Jakub Kałuziński 68

Stal: Matthew Korziewicz - Mateusz Hudzik, Piotr Mroziński, Piotr Witasik, Piotr Zmorzyński - Szymon Jopek, Adam Waszkiewicz, Przemysław Stelmach, Rafał Surmiak, Michał Płonka - Michał Fidziukiewicz.

Lechia: Zlatan Alomerović - Karol Fila (80, Rafał Kobryń), Michał Nalepa, Bartosz Kopacz, Rafał Pietrzak - Jaroslav Mihalík (67, Jakub Kałuziński),Tomasz Makowski, Jarosław Kubicki, Maciej Gajos (58, Žarko Udovičić), Mateusz Sopoćko (67, Mateusz Żukowski) - Łukasz Zwoliński (58, Flávio Paixão).