Gosia Rdest rozpoczyna nową wyścigową przygodę

Moto
Gosia Rdest rozpoczyna nową wyścigową przygodę
fot. Informacja prasowa
Dla Gosi Rdest nie będzie to debiut za kierownicą Alpine A110 Cup.

W najbliższy weekend, 22 i 23 sierpnia, na francuskim torze Nogaro rozpocznie się sezon Alpine Europa Cup, gdzie w tym roku będzie rywalizować najszybsza Polka w wyścigach samochodowych Gosia Rdest.

Dla Żyrardowianki nie będzie to debiut za kierownicą Alpine A110 Cup. Rok temu wystartowała w kończącej sezon rundzie na torze Paul Ricard, a wcześniej testowała samochód przed zawodami na Circuit de Barcelona-Catalunya.

 

Na ten moment czekałam długo, nawet bardzo długo. Pierwotnie, pierwszy weekend wyścigowy Alpine Europa Cup miał się odbywać w okresie Wielkanocy, a mamy już drugą połowę sierpnia. Razem z Racing Technology jestem po testach na Nogaro oraz Magny-Cours. W aucie czuję się dobrze, współpraca z francuskim zespołem również zapowiada się obiecująco. Przede mną testy w czwartek i piątek, dwukrotne kwalifikacje i aż trzy wyścigi. To naprawdę bardzo dużo jeżdżenia, jak na jeden weekend wyścigowy. Tor Nogaro poznałam już na testach w lipcu, jestem gotowa i zdeterminowana do podjęcia prawdziwej walki. Głód jeżdżenia po lipcowej rundzie WSMP powrócił i mam nadzieję, że ten weekend pozwoli mi go zaspokoić kolejnym sukcesem. Ta pierwsza, długo wyczekiwana runda rozpoczyna intensywny okres wyścigów w tym roku – ze względu na przesunięcia kalendarzy, teraz czekają mnie wyścigi praktycznie co weekend. Dam z siebie wszystko.

 

ZOBACZ TAKŻE: Seria DTM: Drugi start Kubicy na torze Lausitzring w weekend

 

W Nogaro Gosia będzie rywalizować z 17 kierowcami. Polka reprezentować będzie zespół Racing Technology, gdzie jeździć będzie z mistrzem sezonu 2018 w Alpine Elf Europa Cup Pierrem Sancineną. Gościnny start zaliczą w barwach tej ekipy Thomas Laurent i Andre Negrao na co dzień rywalizujący w World Endurance Championship. Dwójka ta będzie się zmieniać za kierownicą w trakcie weekendu w ramach przygotować do startu w tegorocznego 24h Le Mans.


Kalendarz sezonu 2020 w europejskim pucharze Alpine składa się z 4 rund. Podczas niektórych z nich odbędą się 3 wyścigi.

 

Harmonogram zawodów w Nogaro:

 

Piątek:

8:35 - pierwszy trening
14:50 - drugi trening

 

Sobota:

8:35 - kwalifikacje
13:50 - pierwszy wyścig (25 minut + 1 okrążenie)

 

Niedziela:

8:00 - kwalifikacje
13:30 - drugi wyścig (25 minut + 1 okrążenie)
18:30 - trzeci wyścig (25 minut + 1 okrążenie)

Informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze