IO Tokio: Sztafeta z ogniem olimpijskim wystartuje z Fukushimy

Inne
IO Tokio: Sztafeta z ogniem olimpijskim wystartuje z Fukushimy
fot. PAP
Z powodu pandemii koronawirusa IO w Tokio zostały przełożone

Trasa przyszłorocznej sztafety z ogniem olimpijskim nie została zmieniona i wyruszy z Fukushimy najprawdopodobniej 25 marca – poinformowali organizatorzy igrzysk w Tokio przełożonych o rok z powodu pandemii koronawirusa.

Sztafeta w 2021 r. ma trwać 121 dni i dotrzeć do wszystkich 47 prefektur w Japonii – podobnie, jak to było w planach w tym roku.

 

Tegoroczna miała rozpocząć się 26 marca, także w centrum sportowym w Fukushimie. Na dwa dni przed startem została anulowana w związku z decyzją MKOl o przełożeniu igrzysk o rok.

 

Zobacz także: Memoriał Komara i Ślusarskiego: Piotr Lisek wygrał w Międzyzdrojach

 

Fukushima została wybrana nieprzypadkowo jako miejsce rozpoczęcia sztafety – to właśnie to miasto zostało dotknięte trzęsieniem ziemi, tsunami i awarią elektrowni atomowej w 2011 roku.

 

Na razie nie podjęto żadnych decyzji dotyczących sposobu przenoszenia ognia. W marcu, w związku z pandemią koronawirusa, która doprowadziła do przełożenia igrzysk, ogień olimpijski – wzniecony 12 marca tradycyjnie w starożytnej Olimpii - miał być przewożony w samochodzie w specjalnej latarni, a nie przenoszony w rękach biegaczy. 

PS, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze