Formuła 1: Grand Prix Portugalii z kibicami!

Moto
Formuła 1: Grand Prix Portugalii z kibicami!
Fot. PAP
Około 50 tysięcy widzów ma zasiąść na trybunach podczas wyścigu o Grand Prix Portugalii.

Około 50 tysięcy widzów ma zasiąść na trybunach podczas wyścigu o Grand Prix Portugalii, 23 października na torze Algarve w Portimao - zadeklarowali organizatorzy rundy mistrzostw świata, która ma pojawić się w kalendarzu po wieloletniej przerwie.

Runda w Portugalii znalazła się w kalendarzu F1 po 24-letniej przerwie. Poprzednio wyścig odbył się 22 września 1996 roku w Estoril koło Lizbony. Obecny tor w Portimao w południowej prowincji Algarve został otwarty w 2008 roku, a homologację F1 otrzymał w 2019 roku.

 

Tor w Portugalii jest przeznaczony dla maksymalnie 100 tysięcy widzów. Przyjęcie połowy z nich - jak uważają organizatorzy - jest możliwe nawet przy zachowaniu wszystkich restrykcyjnych zarządzeń wymaganych przez FIA z powodu pandemii koronawirusa.

 

ZOBACZ TAKŻE: Seria DTM: Drugi start Kubicy na torze Lausitzring w weekend.

 

"W Portugalii tylko do końca września obowiązuje zakaz organizowania imprez sportowych z kibicami. Od października ma został zniesiony, dlatego liczymy na to, że fani spragnieni Formuły będą mogli być na trybunach. Oczywiście przy zachowaniu wymaganego dystansu społecznego" - uważa szef toru w Portimao Paulo Pinheiro.

 

ZOBACZ TAKŻE: Formuła 1: Wszystkie zespoły podpisały nową Concorde Agreement.

 

Na razie żadna ostateczna decyzja nie zapadła, choć władze portugalskiej federacji samochodowej już wystąpiły o zgodę na władz administracyjnych regionu Algarve.

 

Pierwszym wyścigiem w tegorocznym kalendarzu F1 z udziałem kibiców ma być Grand Prix Rosji w Soczi zaplanowane na 27 września.

PAP, seb
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze