Turniej w Suwałkach: Drugie zwycięstwo siatkarzy Ślepska

W spotkaniu kończącym drugi dzień zmagań XI Memoriału Józefa Gajewskiego MKS Ślepsk Malow Suwałki wygrał z Indykpolem AZS Olsztyn 3:1. To drugie zwycięstwo podopiecznych trenera Andrzeja Kowala w tej imprezie. W piątek pewnie pokonali Cerrad Enea Czarnych Radom 3:0.

Siatkarze Ślepska uzyskali kilka punktów przewagi w środkowej części pierwszego seta (15:11) i utrzymywali punktowy dystans w kolejnych akcjach (20:16, 22:19). Olsztynianie nie rezygnowali jednak i ruszyli do odrabiania strat. Dopięli swego po skutecznym ataku Wojciecha Żalińskiego (23:23). Partię zakończyła niezwykle długa rywalizacja na przewagi, w której obie ekipy miały w górze piłkę na skończenie seta. Zaciętą walkę rozstrzygnął blok Patryka Szwaradzkiego. Czterdzieści minut walki i zwycięstwo Ślepska 37:35!

W drugiej odsłonie, po początkowej przewadze olsztynian (2:5), w środkowej części inicjatywę przejęli gospodarze. Utrzymywali trzy, cztery oczka przewagi (14:11, 21:17), którą dowieźli do końca. Piłkę setową wywalczył Kevin Klinkenberg, który obił blok rywali, a partię zakończył blok serwisowy przyjezdnych (25:20).

Set numer trzy to dominacja skuteczniejszych w ofensywie i w bloku olsztynian. Gospodarze wyraźnie spuścili z tonu i już w początkowej fazie tej partii mieli wyraźną stratę do rywali (1:5, 4:10). Na przestrzeni seta nie mieli wiele do powiedzenia i w końcówce różnica przekroczyła dziesięć oczek (9:20). Blok Robberta Andringi ustalił wynik tej jednostronnej partii na 11:25.

W czwartej partii suwalczanie zaczęli budować przewagę, gdy dwie dobre zagrywki na stronę rywali posłał Josua Tuaniga (11:8). W dalszej części seta gospodarze powiększali punktowy dystans, spokojnie zmierzając po zwycięstwo. Mateusz Sacharewicz wywalczył piłkę meczową (24:18), a ostatnią akcję meczu skończył Tuaniga (25:19). MVP: Jakub Rohnka.

MKS Ślepsk Malow Suwałki – Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (37:35, 25:20, 11:25, 25:19)