Turniej w Suwałkach: Indykpol AZS wygrał z Treflem

Siatkówka
Turniej w Suwałkach: Indykpol AZS wygrał z Treflem
fot. Polsat Sport
Indykpol AZS Olsztyn – Trefl Gdańsk 3:1.

W pierwszym niedzielnym meczu XI Memoriału Józefa Gajewskiego siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn wygrali z Treflem Gdańsk 3:1. Mimo kłopotów kadrowych, podopieczni trenera Michała Winiarskiego zdołali nawiązać walkę z przeciwnikami.

Na początku premierowej partii oglądaliśmy wyrównaną walkę obu ekip (4:4, 7:7). Kluczowa dla losów seta okazała się seria sześciu wygranych przez olsztynian akcji od stanu 11:11 do 17:11, przy zagrywkach Damiana Schulza. W końcówce podopieczni trenera Daniela Castellaniego kontrolowali sytuację. Schulz, obijając blok rywali, wywalczył piłkę setową (24:16). Rywale zdołali przedłużyć tę odsłonę o kilka akcji, ale atak Wojciecha Żalińskiego zamknął seta (25:19).

 

Zobacz także: Taylor Sander zadebiutował w barwach PGE Skry Bełchatów (WIDEO)

 

Set numer dwa miał bardzo jednostronny przebieg. Siatkarze Indykpolu AZS szybko uzyskali przewagę. Gdy efektownym atakiem popisał się Javier Concepcion, prowadzili 8:4, a w kolejnych akcjach jeszcze powiększali punktowy dystans (12:5). W końcówce, po ataku Schulza przekroczył on dziesięć oczek (19:8). Robbert Andringa dał swej drużynie piłkę setową (24:10), a Concepcion skutecznym atakiem ustalił wynik na 25:12.

 

Olsztynianie w dwóch pierwszych odsłonach imponowali dobrą organizacją gry, ale w trzecim secie wyraźnie spuścili z tonu. Wpływ na to miały zmiany w składzie Indykpolu AZS, ale również dobra postawa gdańszczan, którzy uzyskali przewagę w środkowej części seta (14:17). W końcówce zdołali ją utrzymać i skutecznym atakiem Bartłomieja Lipińskiego przypieczętowali zwycięstwo w tej partii (21:25).

 

W czwartej odsłonie obie drużyny długo toczyły wyrównaną walkę. Jeszcze w końcówce gdańszczanie mieli punktowy kontakt z rywalami (20:19), ale końcówka należała do siatkarzy Indykpolu AZS. W końcówce popełniali jednak błędy, a olsztynianie byli skuteczniejsi. Mieli piłkę setową przy stanie 24:20, ale rywale zdołali odgryźć się w dwóch kolejnych akcjach, asem serwisowym popisał się Karol Urbanowicz. Atak Dawida Wocha zakończył seta (25:22) i całe spotkanie.

 

We wcześniejszych meczach Memoriału Gajewskiego Indykpol AZS przegrał ze Ślepskiem Suwałki 1:3, a Trefl wygrał z beniaminkiem Tauron 1. Ligi – ekipą BAS Białystok 3:2. Przypomnijmy, że drużyna Gdańska z powodu kwarantanny siatkarzy spowodowanej koronawirusem, miała problemy ze skompletowaniem składu na turniej w Gdańsku. Trener Winiarski musiał sięgnąć po kilku juniorów, na parkiet wrócił z siatkarskiej emerytury środkowy Wojciech Grzyb, konieczne było też wypożyczenie na ten turniej rozgrywającego Ślepska – Kacpra Gonciarza.

 

 

Indykpol AZS Olsztyn – Trefl Gdańsk 3:1 (25:19, 25:12, 21:25, 25:22)

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie