Dominick Reyes: Walka z Błachowiczem będzie bardziej niebezpieczna niż z Jonesem

Piłka nożna
Dominick Reyes: Walka z Błachowiczem będzie bardziej niebezpieczna niż z Jonesem
Fot. Polsat Sport

26 września Jan Błachowicz na gali UFC 253 zmierzy się w Dominickiem Reyesem w walce o pas mistrzowski UFC w wadze półciężkiej. Jego rywal w wywiadzie dla ESPN wyraził przekonanie, że Polak będzie dla niego większym wyzwaniem niż Jon Jones.

- Od lat jestem pod wrażeniem tego, co robi Jan Błachowicz. Chciałem z nim walczyć od czasu pokonania Cannoniera. Jest bardzo technicznym zawodnikiem i ma więcej siły niż Jon. Szczerze mówiąc, myślę, że walka z Janem będzie dla mnie bardziej niebezpieczna niż starcie z Jonem. Błachowicz potrafi walczyć z kontry, zadawać potężne ciosy i jest czarnym pasem BJJ. Nasza walka, to będzie prawdziwa wojna - ocenił Dominick Reyes w rozmowie z ESPN (tłumaczenie z mmarocks.pl).

 

Błachowicz o przygotowaniach do walki: Niczego nie zmieniamy

 

Amerykanin przed walką z Błachowiczem jest pewny swego.

 

- Został jeszcze jeden krok do wykonania, po którym zostanę mistrzem. Potem zajmę się obroną pasa. Chcę wyjść i dać fanom niesamowite show. Chcę go uśpić lub udusić - bez znaczenia. Chcę skończyć pojedynek w zadziwiający sposób, dlatego żałuję, że mam tylko sześć tygodni na przygotowania. Żeby przestudiować walki rywala przed pojedynkiem o pas, potrzeba więcej czasu - dodał.

 

W lutym Reyes przegrał z Jonem Jonesem na gali UFC 247, choć w opinii licznych ekspertów zasłużył na zwycięstwo. Szef UFC Dana White chciał doprowadzić do rewanżu, ale Jones zwakował mistrzowski pas. Dzięki temu szansę walki o tytuł otrzymał Jan Błachowicz.

 

Joanna Jędrzejczyk: To walka o być albo nie być. Jano, idź na całość!

 

Polak na koncie ma już 14 walk w UC, z czego aż 10 zakończyło się jego zwycięstwami. Błachowicz wygrał aż 7 z ostatnich 8 pojedynków, a w ostatnich trzech walkach pokonał Luke’a Rockholda, Ronaldo Souzę i Coreya Andersona.

 

Gala UFC 253 odbędzie się 26 września, choć lokalizacja wydarzenia na razie nie została ogłoszona.

MB, mmarocks.pl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze