Manchester United rozbił Liverpool w Bangkoku

Manchester United pokonał Liverpool 4:0 w meczu towarzyskim, który odbywał się w ramach Bangkok Century Cup 2022. Był to debiut Erika ten Haga w roli szkoleniowca "Czerwonych Diabłów".

Manchester United podszedł do sparingowej "Bitwy o Anglię" bardzo poważnie. Dowodem tego była wyjściowa jedenastka, którą wystawił Ten Hag. Zabrakło oczywiście Cristiano Ronaldo, który z powodów osobistych nie pojechał na azjatyckie tournée.

Wynik spotkania otworzył Jadon Sancho. Jeden z najdroższych piłkarzy United pokonał Alissona już w 12. minucie meczu. W pierwszej połowie trafienia dołożyli jeszcze Fred oraz Anthony Martial. Warto zaznaczyć, że tuż przed trzecim straconym golem Jurgen Klopp zmienił dziesięciu piłkarzy.

Po przerwie w Liverpoolu zadebiutował nowy snajper Darwin Nunez. Urugwajczyk nie zdołał zaprezentować się, tak jak oczekiwali kibice. Niewykorzystane sytuacje się mszczą, dlatego czwartą bramkę dołożył Manchester. Facundo Pellistri został autorem trafienia numer cztery, które pogrążyło "The Reds".

Wynik nie uległ zmianie do końca spotkania, a ten Hag zanotował udany debiut. Warto zaznaczyć, że całe spotkanie na ławce Liverpoolu spędził polski bramkarz Fabian Mrozek.

Manchester United - Liverpool FC 4:0 (3:0)

Bramki: Jadon Sancho 12, Fred 30, Anthony Martial 33, Facundo Pellistri 76