Solidne punkty Rdest na początek sezonu Alpine Europa Cup

Moto
Solidne punkty Rdest na początek sezonu Alpine Europa Cup
fot. materiały prasowe
Gosia Rdest we francuskim Nogaro była kolejno ósma, siódma oraz dziesiąta.

Od trzech finiszy w pierwszej dziesiątce rozpoczął się sezon Alpine Europa Cup w wykonaniu Gosi Rdest. We francuskim Nogaro Polka była kolejno ósma, siódma oraz dziesiąta i po pierwszej rundzie zajmuje ósme miejsce w klasyfikacji generalnej.

Pierwszej rundzie pucharu Alpine towarzyszyły upały - temperatura momentami przekraczała 37 stopni. Gosia Rdest dostała do swojej dyspozycji świeżo zbudowane auto, więc sesje treningowe (w których uzyskiwała odpowiednio siódmy oraz czwarty czas) poświęcone były przede wszystkim na docieranie zarówno samochodu, jak i kierowcy.

 

Sobotnia, nieco pechowa sesja kwalifikacyjna stała pod znakiem problemów ze znalezieniem wolnej przestrzeni na krótkim francuskim torze. Do pierwszego wyścigu Żyrardowianka ruszała z ósmej pozycji, którą ostatecznie utrzymała aż do mety. Niedziela rozpoczęła się dużo lepiej, bo od piątej pozycji w kwalifikacjach. Drugi wyścig weekendu to coraz lepsze tempo i finisz na 7 miejscu. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Robert Kubica ponownie ostatni

 

Ostatni wyścig Gosia Rdest rozpoczynała z 10 pozycji na której też została ostatecznie sklasyfikowana. W samej końcówce na torze pojawiła się plama płynu chłodniczego na której kontrolę straciło kilku kierowców - w tym Polka. Niefortunnie uderzyła w samochód rywala, jednak na szczęście obyło się bez urazów. Ostatecznie wyścig zakończył się pod czerwonymi flagami.

Informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze