Fortuna Puchar Polski: Pewne zwycięstwo Rakowa w Nowym Sączu

Raków Częstochowa zameldował się w 1/16 finału Pucharu Polski.

Raków Częstochowa pokonał Sandecję Nowy Sącz 3:0 (2:0) w meczu 1/32 Fortuna Pucharu Polski. Podopieczni Marka Papszuna byli stroną przeważającą od początku do końca spotkania i zapewnili sobie awans do kolejnej fazy rozgrywek.

Ostatnie spotkanie tych zespołów miało miejsce 11 maja 2019 roku w 33. kolejce Fortuna 1 Ligi. Zakończyło się remisem 2:2. Tym razem częstochowianie szybko pokazali, że nie zamierzają powtórzyć takiego wyniku.

Już w 8. minucie podopieczni Marka Papszuna rozpoczęli potężnie napierać na bramkę Sandecji. Po rzucie rożnym dwukrotnie próbowali strzałów głową, lecz ostatecznie piłka trafiła do siatki dopiero po strzale Davida Tijanicia. Wcześniej odbiła się jednak od Adriana Basty i to obrońcy gospodarzy zostało zaliczone trafienie samobójcze.

Na kolejnego gola nie trzeba było długo czekać. W 21. minucie z rzutu rożnego dośrodkował Igor Sapała, a trafienie głową zanotował Kamil Piątkowski. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

W drugiej połowie piłkarze z PKO BP Ekstraklasy również mieli swoje szanse. W 71. minucie Jan Kuźma dotknął piłki ręką w polu karnym i sędzia podyktował jedenastkę, a tą pewnym strzałem wykorzystał Vladislavs Gutkovskis. Było to pierwsze trafienie Łotysza w barwach Rakowa.

Sandecja Nowy Sącz - Raków Częstochowa 0:3
Bramki: David Tijanić 8', Kamil Piątkowski 21', Vladislavs Gutkovskis 72' (k)

Sandecja: Dominik Budzyński - Adrian Basta, Tomasz Boczek, Michal Piter-Bučko, Miłosz Kałahur - Damian Chmiel (62' Kamil Ogorzały), Wojciech Kamiński (70' Jan Kuźma), Michał Walski, Maciej Małkowski (82' Wiktor Żołądź), Adrian Danek - Kamil Palacz (46' Maciej Korzym)

Raków: Jakub Szumski - Kamil Piątkowski, Andrzej Niewulis, Daniel Mikołajewski - Daniel Bartl, Igor Sapała (61' Ben Lederman), David Tijanić (85' Marko Poletanović), Giánnis Papanikoláou, Patryk Kun (85' Jakub Bator) - Vladislavs Gutkovskis (76' Sebastian Musiolik), Marcin Cebula (76' Piotr Malinowski)

Sędziował: Damian Sylwestrzak (Wrocław)