Kontuzje Kwolka i Ziobrowskiego! Kiedy siatkarze Vervy wrócą na boisko?

Siatkówka
Kontuzje Kwolka i Ziobrowskiego! Kiedy siatkarze Vervy wrócą na boisko?
fot. PAP
Bartosz Kwolek leczy kontuzję stawu skokowego.

Jakub Ziobrowski i Bartosz Kwolek nie wystąpili w XI Memoriale Józefa Gajewskiego w Suwałkach. Obaj siatkarze Vervy Warszawa Orlen Paliwa są kontuzjowani. Klub wydał w tej sprawie komunikat.

Siatkarze Vervy wygrali XI Memoriał Józefa Gajewskiego, choć w Suwałkach nie mogli wystąpić kontuzjowani Jakub Ziobrowski i Bartosz Kwolek. Stołeczna drużyna pokonała Cerrad Enea Czarnych Radom (3:0) i MKS Ślepsk Malow Suwałki (3:1).

 

Zobacz także: Sukces mimo absencji dwóch kontuzjowanych siatkarzy! Verva wygrała turniej w Suwałkach

 

– Jakub Ziobrowski jest zawodnikiem, który niezwykle ciężko pracuje na siłowni, co widać, i miał pewien problem z pogodzeniem treningu i grania w siatkówkę plażową z bardzo intensywnym przygotowaniem motorycznym do nowego sezonu w hali. Troszkę przeciążył łokieć i wymagał niewielkiego zabiegu. Wszystko przebiegło pomyślnie i wróci na boisko najpóźniej za sześć tygodni – powiedział dr n. med. Grzegorz Adamczyk.

 

– Siatkówka plażowa to świetna forma wprowadzenia do treningów halowych. Ale granie w upale, w odwodnieniu, u zawodników tak silnych fizycznie i tak dynamicznych jak Kuba Ziobrowski, jest trudnym zadaniem – wyjaśnił dr Adamczyk, lekarz klubowy i ordynator Centrum Medycznego Gamma, które jest partnerem medycznym Vervy Warszawa Orlen Paliwa.

 

Znacznie szybciej niż Jakub Ziobrowski na boisko wróci Bartosz Kwolek. Przyjmujący Vervy Warszawa Orlen Paliwa leczy kontuzję stawu skokowego.

 

– Kontuzja Kwolka to drobiazg. Bartek podkręcił kostkę, a to dość bolesny uraz. Wszyscy wiemy, jak ważny jest to dla nas zawodnik, dlatego wspólnie z trenerem Andreą Anastasim podjęliśmy decyzję, że zrobimy Bartkowi przerwę – poinformował Grzegorz Adamczyk.

 

Sezon 2020/21 PlusLigi wystartuje 11 września. Verva Warszawa Orlen Paliwa swój pierwszy mecz rozegra 12 września. Będzie to wyjazdowe starcie przeciwko MKS Będzin.

RM, Polsat Sport, VERVA Warszawa ORLEN Paliwa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze