Rajdowe MŚ: Runda w Niemczech odwołana. Powodem koronawirus

Moto
Rajdowe MŚ: Runda w Niemczech odwołana. Powodem koronawirus
fot. PAP
Pandemia spowodowała odwołanie Rajdu Niemiec

Rajd Niemiec, który planowano na 15-18 października, został odwołany - poinformowali organizatorzy. Wyścig miał być rundą samochodowych mistrzostw świata WRC.

Powodem odwołania zawodów jest pandemia koronowirusa i związane z nią przepisy administracyjne. W Niemczech do końca października będzie obowiązywał zakaz organizacji masowych imprez sportowych, który jest bardzo rygorystycznie przestrzegany.

 

W takiej sytuacji, gdy impreza miała się odbyć bez udziału kibiców, przy braku wpływów ze sprzedaży wejściówek na odcinki specjalne, co zawsze przynosiło znaczne dochody, niemiecki automobilklub ADAC podjął decyzję o odwołaniu imprezy i przeniesieniu jej na przyszły sezon.

 

ZOBACZ TAKŻE: Rajdowe ME: Solberg wygrał rundę na Łotwie, Marczyk trzynasty

 

Na tę chwilę Rajd Niemiec nie znalazł się we wstępnym projekcie kalendarza FIA na przyszły sezon.

 

Teraz organizator brał nawet pod uwagę możliwość przeprowadzenia rajdu w wersji skróconej (odcinki specjalne miałyby być poprowadzone tylko na poligonie czołgowym Baumholder), ale ta wersja nie została ostatecznie zaakceptowana.

 

Dotychczas w 2020 roku rozegrano tylko trzy rundy MŚ: rajdy Monte Carlo, Szwecji i Meksyku. Liderem jest sześciokrotny mistrz świata Francuz Sebastien Ogier (Toyota Yaris WRC). W kalendarzu zostały jeszcze cztery rundy - najbliższą będzie debiutujący w cyklu Rajd Estonii w dniach 4-6 września.

 

ZOBACZ TAKŻE: Solberg wygrał rundę na Łotwie, Marczyk trzynasty w rajdowych ME

 

Pozostałe trzy to imprezy w Turcji (18-20 września), Włoszech (na Sardynii 29 października - 1 listopada) i Belgii (19-22 listopada).

 

Po wypadnięciu z kalendarza Rajdu Niemiec promotor mistrzostw świata WRC rozważa możliwość przyśpieszenia nawet o dwa tygodnie rundy na Sardynii.

PS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Kronika Rajdu Dakar - 13.01

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie