Stoeckl: Organizacja w Wiśle była na olimpijskim poziomie

Inne
Stoeckl: Organizacja w Wiśle była na olimpijskim poziomie
Fot. PAP
Letnia Grand Prix w Wiśle to przykład wyśmienitej organizacji zawodów w trudnych czasach pandemii koronawirusa.

Trener norweskich skoczków narciarskich Alexander Stoeckl po powrocie z letniej Grand Prix w Wiśle przebywa na 10-dniowej kwarantannie, lecz nie żałuje swojej decyzji przyjeździe do Polski. Przyznał, że wyjazd był potrzebny, aby zobaczyć, że podczas pandemii można zorganizować zawody na najwyższym poziomie.

- Polscy organizatorzy dali przykład, jak ma wyglądać przeprowadzenie imprezy sportowej w tak trudnych czasach i przy tak surowych restrykcjach epidemiologicznych. Powinni być przykładem dla innych gospodarzy w nadchodzącym sezonie - powiedział dziennikowi ”Verdens Gang”.

 

ZOBACZ TAKŻE: Skromna i młoda reprezentacja Norwegii w Wiśle

 

Polska od 15 sierpnia jest włączona przez norweski instytut zdrowia publicznego FHI do tzw. strefy czerwonej, co oznacza, że przyjeżdżający stamtąd do Norwegii muszą poddać się 10-dniowej kwarantannie. Stoeckl i trzech skoczków: Robin Pedersen, Anders Hare i Sander Vossan Eriksen, którzy startowali w Wiśle, musiało się do tego wymogu dostosować.

 

- Nie żałuję tego wyjazdu i związanych z nim konsekwencji. Wręcz przeciwnie, zobaczyliśmy, że można zorganizować świetną imprezę zgodnie z restrykcjami, jeżeli się tylko chce. W Wiśle standard wszystkiego był na najwyższym mi znanym poziomie, można powiedzieć, że olimpijskim - podkreślił Stoeckl.

 

ZOBACZ TAKŻE: Dawid Kubacki bez nagrody po zwycięstwie w Wiśle. "Biorę to na klatę"

 

Dodał, że organizatorzy zastosowali się do restrykcji epidemiologicznych lepiej niż to można było sobie wyobrazić i przewidzieć.

 

- Nie zauważyłem najdrobniejszego uchybienia. Hotel miał wyłączone i odizolowane dwa piętra, a na naszych przebywały tylko osoby związane z zawodami. Nie mam słów, aby wyrazić pochwalę dla ciężkiej pracy tych ludzi, którym udało się przeprowadzić i to na takim poziomie jedyne zawody letniej GP w tym sezonie. Inni powinni się od nich uczyć - podsumował trener norweskiej kadry.

PI, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie