Walkower dla Stali Gorzów za odwołany mecz w Częstochowie

Żużel
Walkower dla Stali Gorzów za odwołany mecz w Częstochowie
Fot. PAP
Komisja Orzekająca Ligi zweryfikowała mecz miedzy Włókniarzem Częstochowa i Stalą Gorzów jako walkower na korzyść drużyny gości.

Komisja Orzekająca Ligi zweryfikowała odwołany mecz 11. kolejki ekstraligi żużlowej miedzy Włókniarzem Częstochowa i Stalą Gorzów jako walkower na korzyść drużyny gości – poinformowała w środę w komunikacie Ekstraliga Żużlowa.

Komisja Orzekająca Ligi zweryfikowała odwołany mecz 11. kolejki ekstraligi żużlowej miedzy Włókniarzem Częstochowa i Stalą Gorzów jako walkower na korzyść drużyny gości – poinformowała w środę w komunikacie Ekstraliga Żużlowa.

 

Wynik meczu Włókniarza ze Stalą to 0:40; dwa punkty meczowe oraz punkt bonusowy zostają dopisane Stali Gorzów, która awansowała na czwarte miejsce w tabeli. Eltrox spadł z piątej na szóstą.


ZOBACZ TAKŻE: Formuła 1 w Belgii na najdłuższym torze w cyklu. 

 

Zaplanowany na piątkowy (21 sierpnia) wieczór mecz został odwołany z powodu nieregulaminowego stanu toru. Sędzia Michał Sasień podjął tę decyzję po oświadczeniu kierownika zawodów, że do godziny 21 toru nie uda się przygotować.

 

W Częstochowie w poniedziałek (17 sierpnia br.) przystąpiono do prac torowych, ale nawałnica jaka przeszła nad miastem we wtorkowe popołudnie zniweczyła te prace i tor został zalany. Mimo upałów w kolejnych dniach nie udało się go do piątku przygotować.

 

„Mecz Eltrox Włókniarz Częstochowa – Moje Bermuny Stal Gorzów nie odbył się z winy organizatora, który nie uwzględnił w wymaganym stopniu w prowadzonych pracach na torze, w dni poprzedzające zawody, możliwości wystąpienia opadów deszczu, a był do tego regulaminowo zobowiązany” – wyjaśnił cytowany w komunikacie przewodniczący Komisji Orzekającej Ligi Zbigniew Owsiany.

 

Ponadto – jak wskazano w komunikacie - klub z Częstochowy podjął prace na torze polegające na dosypaniu nawierzchni, co nie zostało zgłoszone i uzgodnione z GKSŻ i Ekstraligą i było naruszeniem procedur. Skutkiem tego była automatyczna utrata licencji toru.

 

Konsekwencją przeprowadzenia niezgłoszonych prac polegających na dosypaniu nawierzchni na tor w Częstochowie jest zawieszenie jego licencji. Tor musi zostać ponownie zweryfikowany, aby można było rozgrywać na nim zawody.

 

 

Klubu z Częstochowy ma także ponieść konsekwencje finansowe na sumę ok. 200 tys. zł z tytułu odszkodowania dla klubu z Gorzowa, obowiązku pokrycia kosztów realizacji transmisji telewizyjnej oraz wpłaty na rzecz fundacji niosącej pomoc osobom chorym.

 

Konsekwencja wydarzeń z minionego piątku jest też zmiana trenera Włókniarza. Został nim Piotr Świderski, zastępując Marka Cieślaka, który złożył dymisję w ubiegłym tygodniu. Jak tłumaczył w mediach, miało to związek z odwołaniem zaplanowanego na piątek meczu ligowego Włókniarza ze Stalą Gorzów ze względu na nieodpowiednie przygotowanie toru przez klub z Częstochowy.

 

PAP, seb

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze