Tauron Giganci Siatkówki: Brązowy medal dla warszawian. Verva lepsza od Trefla!

Środkowy Werva Warszawa Orlen Warszawa Jakub Kowalczyk został wybrany MVP meczu o trzecie miejsce.

Verva Warszawa Orlen Paliwa brązowym medalistą turnieju Tauron Giganci Siatkówki. W meczu o trzecie miejsce siatkarze Andrei Anastasiego wygrali z Treflem Gdańsk 3:0. MVP spotkania został Jakub Kowalczyk.

Pierwszy set meczu o trzecie miejsce był bardzo wyrównany. W polu zagrywki dobrze spisywał się Mateusz Janikowski, który na początku partii popisał się asem serwisowym. Żadna z drużyn nie potrafiła wypracować znaczącej przewagi nad rywalem. Przełom nastąpił pod koniec, kiedy siatkarze Vervy wyszli na trzy punktowe prowadzenie. Ostatecznie powiększyli jeszcze przewagę, wygrywając premierową partię 25:21.

Triumf w pierwszym secie dodał im pewności siebie. Ich dominacja na początku kolejnej partii była zdecydowana. Zawodnicy Trefla nie mieli pomysłu na świetnie zorganizowaną w obronie ekipę Andrea Anastasiego. W pewnym momencie przewaga siatkarzy Vervy wynosiła już dziesięć punktów. Później w polu zagrywki pojawił się Mariusz Wlazły. Dzięki jego zagrywkom – zespół z Trójmiasta doprowadził do stanu 15:12. Później znów dali o sobie znać warszawianie, którzy prowadzili nawet 24:17. W końcówce niezwykle ambitni zawodnicy Michała Winiarskiego próbowali odrabiać straty. Ostatecznie jednak polegli czterema punktami.

Obraz gry po zmianie stron był niemal kopią pierwszego seta. Początek był wyrównany. Oba zespoły grały punk za punkt. Nieznaczną przewagę po raz kolejny wypracowali sobie wicemistrzowie Polski, którzy w połowie trzeciej partii wyszli na czteropunktowe prowadzenie. Wtedy po raz kolejny z dobrej strony pokazał się 37-letni Wlazły. Jego zagrywka siała spustoszenie w obozie rywali, mimo to warszawianie zachowali spokój, wygrywając trzeciego seta podobnie jak dwa poprzednie - 25:21 oraz cały mecz 3:0.

MVP spotkania został wybrany środkowy Vervy Warszawa Jakub Kowalczyk.

Verva Warszawa Orlen Paliwa – Trefl Gdańsk 3:0 (25:21, 25:21, 25:21)