Paweł Zagumny: Wierzę, że zagramy zgodnie z terminarzem. Przygotowano jednak plan awaryjny

Siatkówka
Paweł Zagumny: Wierzę, że zagramy zgodnie z terminarzem. Przygotowano jednak plan awaryjny
fot. Polsat Sport
Paweł Zagumny: Wierzę, ze zagramy zgodnie z terminarzem. Przygotowano jednak plan awaryjny.

Już ostatnie dni dzielą nas od inauguracji nowego sezonu PlusLigi i TAURON Ligi. Prezes Polskiej Ligi Siatkówki Paweł Zagumny liczy, że mecze uda się rozegrać zgodnie z harmonogramem, ale w przypadku jakichkolwiek problemów, przygotowany został plan awaryjny.

Rywalizacja w minionym sezonie została przerwana w marcu z powodu pandemii i już jej nie dokończono. Siatkarze polskiej ekstraklasy do rywalizacji wrócą 11 września, a siatkarki – kilka dni później. Wszyscy liczą na to, że sezon uda się rozegrać bez żadnych problemów, tym bardziej, że obostrzenia są coraz łagodniejsze, a na mecze znowu będą mogli wejść kibice. Póki co ich limit to 50% pojemności hali. Ostateczna liczba zależy jednak od tego, czy dany klub znajduje się w strefie zielonej, żółtej, czy czerwonej.  

 

- Na początku chcielibyśmy grać zgodnie z terminarzem, a najważniejsze jest to, byśmy musieli przekładać jak najmniej meczów, by jak najmniej zostało ich do dogrania - mówił Zagumny.

 

Na nowy sezon przygotowany został specjalny regulamin, uwzględniający aktualną sytuację epidemiologiczną i biorący pod uwagę rozmaite warianty rozgrywania meczów.

 

- Ostatecznym i krytycznym planem jest skoszarowanie drużyn w jednym miejscu i dogrywanie ligi, ale chcielibyśmy tego uniknąć i rywalizować w miarę możliwości w klubowych halach - wyjaśniał Zagumny.

 

Zobacz także: Co z nowym sezonem PlusLigi? PLS ma różne warianty przeprowadzenia rozgrywek

 

Lokalizacja ośrodka nie została jeszcze wybrana.

 

- Analizujemy oferty i będziemy gotowi na ewentualne zamknięcie. Musimy wybrać najlepsze miejsce, które potwierdzi, że bez większych problemów przyjmie daną liczbę drużyn - dodał prezes PLS.

 

Na inaugurację sezonu, jeszcze przed startem rywalizacji w ekstraklasie, w dniach 5-6 września w Arłamowie odbędzie się turniej o o Superpuchar Mistrzów Polski 20-lecia Polsatu Sport. Będzie to impreza z udziałem czterech drużyn, które w trakcie 20-lecia Polskiej Ligi Siatkówki sięgały po tytuły mistrzów Polski. Są to: PGE Skra Bełchatów, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Asseco Resovia Rzeszów i Jastrzębski Węgiel.

 

Całość rozmowy z Pawłem Zagumnym w załączonym materiale wideo.

 

 

agb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie