Druga porażka medalistów olimpijskich w MŚ siatkarzy! Niesamowita seria w tie-breaku

Argentyna przegrała 2:3 z Holandią.

W meczu grupy F mistrzostw świata siatkarzy 2022 Argentyna przegrała z Holandią 2:3. Brązowi medaliści igrzysk olimpijskich niespodziewanie przegrali już drugi mecz w tym turnieju – wcześniej ulegli 2:3 reprezentacji Iranu. Holandia ze świetnie dysponowanym Nimirem Abdel-Azizem odwróciła losy meczu od stanu 0:2. W tie-breaku Pomarańczowi popisali się niesamowitą serią ośmiu wygranych akcji.

Premierowa odsłona przyniosła wyrównaną walkę obu ekip. Obie drużyny dobrze prezentowały się w ofensywie, siatkarze Albicelestes lepiej blokowali. Seta zwieńczyła rywalizacja na przewagi. Zacięta walka obu ekip zakończyła się dość nietypowo. Bruno Lima zaserwował, piłka zatańczyła na taśmie i spadła w boisko rywali (30:28). Druga odsłona przyniosła pewne zwycięstwo Argentyńczykom (25:20).

W trzeciej partii siatkarze z Argentyny stracili koncentrację, jakość ich gry nieco spadła, co wykorzystali przeciwnicy. Holandia rozkręciła się w ofensywie, brylował Nimir Abdel-Aziz, w efekcie set zakończył się wynikiem (21:25). Holendrzy utrzymywali przewagę w kolejnej odsłonie. Po asie Abdel-Aziza w końcówce było 18:21, później Pomarańczowi mieli piłkę setową przy stanie 22:24. Argentyna doprowadziła do gry na przewagi, którą rozstrzygnął skutecznym atakiem Abdel-Aziz (25:27).

Zwycięzcę tego starcia miał więc wyłonić tie-break. Lepiej rozpoczęli go Argentyńczycy (3:0). Gra szybko się jednak wyrównała, a po chwili inicjatywę przejęli Pomarańczowi. Najpierw błąd Facundo Conte doprowadził do sporego zamieszania podczas weryfikacji, a po chwili Abdel-Aziz ustalił wynik przy zmianie stron (6:8). Po niej Holendrzy kontynuowali punktową serię. Wygrali... osiem kolejnych akcji (6:12)! Ta seria właściwie przesądziła o wyniku decydującej partii. Wessel Keemink punktowym blokiem dał swej drużynie piłkę meczową (7:14), rywale obronili się w dwóch akcjach, ale Bennie Tuinstra ustalił wynik seta na 9:15 i zakończył rywalizację.

Argentyna przegrała drugi mecz w MŚ 2022 – w 1. kolejce, również po tie-breaku, uległa Iranowi. W ostatnim meczu fazy grupowej zmierzy się z Egiptem. Holendrzy odnieśli drugie zwycięstwo, wcześniej ograli Egipt 3:0. Bohaterem starcia z Argentyną był bez wątpienia atakujący Abdel-Aziz, który wywalczył 32 punkty.