De Cecco czy Christenson? Kto jest najlepszym rozgrywającym na świecie?

Siatkówka
De Cecco czy Christenson? Kto jest najlepszym rozgrywającym na świecie?
fot. Cyfrasport
Micah Christenson jest obok Luciano De Cecco uznawany za jednego z najlepszych rozgrywających na świecie.

Luciano De Cecco czy Micah Christenson? Który z tych zawodników jest najlepszym siatkarzem świata grającym na pozycji rozgrywającego? Na ten temat w studiu Polsatu Sport dyskutowali dwaj rozgrywający – Jakub Bednaruk i Paweł Woicki.

– De Cecco zdecydowanie. To jest chłopak, który potrafi wystawić każdą piłkę z każdego miejsca na boisku, w każde miejsce i to bez wysiłku. To jest przepiękne móc oglądać człowieka, który tak odbija palcami bez mrugnięcia okiem i nie sprawia mu to problemu – stwierdził Paweł Woicki.

 

Zobacz także: Tomasz Fornal jak... Michael Jordan! "To na pewno nie jest siatkarskie zagranie"

 

– Ja uważam, że De Cecco jest lepszym rozgrywaczem, ale Christenson jest lepszym zawodnikiem. Amerykanin ma wszystko, ma każdy element, który kształtuje go jako siatkarza - obrona, zagrywka, przyjęcie, blok. Jeśli chodzi o samo odbicie palcami, to bez dwóch zdań... De Cecco również ma niezłą zagrywkę. Obaj są takimi zawodnikami, że moglibyśmy gadać całymi wieczorami, którego byś kupił do swojego klubu, gdybyś miał milion dolarów? – powiedział Jakub Bednaruk.

 

Obaj wybitni rozgrywający występują obecnie na mistrzostwach świata, które są rozgrywane w Polsce i Słowenii. Micah Christenson ma 29 lat i gra w reprezentacji Stanów Zjednoczonych. Kibice będą mogli podziwiać jego umiejętności już we wtorek, w katowickim Spodku w meczu Polska – USA. Miejmy nadzieję, że Amerykanin w nim wystąpi, bo w spotkaniu z Bułgarią musiał zejść z boiska z powodu urazu. Luciano De Cecco ma 34 lata, gra w klubie Cucine Lube Civitanova i jest gwiazdą reprezentacji Argentyny. Siatkarze Albicelestes rywalizują w grupie F w Lublanie i w kolejnym meczu turnieju zmierzą się w poniedziałek z Holandią.

 

Który z zawodników jest Waszym zdaniem najlepszym rozgrywającym na świecie? Dyskusja ekspertów w załączonym materiale wideo:

 

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie