Polski język, trudny język? Nie dla Tomasa Rousseaux

Siatkówka
Polski język, trudny język? Nie dla Tomasa Rousseaux
fot. Ślepsk Malow Suwałki/Instagram
Przyjmujący zadebiutuje w barwach Ślepska Malow Suwałki w zbliżającym się sezonie.

To będzie już czwarty sezon Tomasa Rousseaux w PlusLidze, a Belg może poszczycić się coraz lepszą znajomością naszego języka. Tym razem pochwalił się swoim polskim tuż przed inauguracją nowego sezonu siatkarskiej ekstraklasy.

"Witam wszystkich kibiców siatkówki w Suwałkach. Jestem Tomas Rousseau, razem możemy więcej. Buziaki" – mówił na kanale Ślepska Malow Suwałki, chwaląc się bardzo dobrą polszczyzną.

 

"Jak oceniacie postępy językowe Tomasa?" – pytali przedstawiciele zespołu, w barwach którego przyjmujący zadebiutuje w zbliżającym się sezonie. Poprzedni spędził w Resovii, a wcześniejsze: w Katowicach i Olsztynie.  

 

 

Zobacz także: Michał Kubiak: Wszedłbym do klatki po kilku latach treningu

Zajęli drugie miejsce w domowym XI Memoriale Józefa Gajewskiego

Ekipa Ślepska rozegrała już wiele gier kontrolnych przed nadchodzącym sezonem PlusLigi. Zawodnicy Andrzeja Kowala wzięli udział w turnieju PreZero Grand Prix, jednak odpadli z niego już w fazie grupowej, przegrywając z Indykpolem AZS Olsztyn i Krispolem Września. Zespół z północy triumfował w meczu z PGE Skrą Bełchatów, jednak to nie wystarczyło do awansu do kolejnego etapu zmagań. Dla odmiany, ekipa z Suwałk mogła pochwalić się zajęciem drugiego miejsca w domowym XI Memoriale Józefa Gajewskiego. W finale siatkarze Kowala ulegli VERVIE Warszawa ORLEN Paliwa 1:3.

 

Nowy sezon PlusLigi rozpocznie się już 11 września meczem Stal Nysa - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Prezes Polskiej Ligi Siatkówki Paweł Zagumny liczy, że mecze uda się rozegrać zgodnie z harmonogramem, ale w przypadku jakichkolwiek problemów, przygotowany został plan awaryjny.

agb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie