MŚ siatkarzy 2022: Wyniki i skróty meczów szóstego dnia turnieju - 31 sierpnia

Argentyńczycy pokonali Egipcjan 3:2 w trzecim meczu fazy grupowej siatkarskich mistrzostw świata.

Szósty dzień siatkarskich mistrzostw dobiega końca. Niezwykle ważny triumf odniosła reprezentacja Argentyny. Drugą wygraną w turnieju zanotowali także Turcy. Z kolei Serbowie i Holendrzy zakończyli zmagania w fazie grupowej z kompletem zwycięstw.

Pierwszy środowy mecz przysporzył kibicom niespodziewane emocje. Argentyńscy siatkarze po raz trzeci w tym turnieju rozegrali pięciosetowy bój. W przeciwieństwie do dwóch poprzednich, w końcu odnieśli zwycięstwo. Po zaciętej rywalizacji pokonali Egipcjan 3:2, dzięki czemu zobaczymy ich w fazie pucharowej mistrzostw świata.

Znaleźli się w niej równie Turcy, którzy w trzech setach rozprawili się z Kanadyjczykami. Spotkanie nie było tak jednostronne, jakby wskazywał wynik. W dwóch pierwszych odsłonach reprezentacja "Klonowego Liścia" przegrała z siatkarzami znad Bosforu tylko dwoma punktami. W następnej partii drużyna znad Bosforu nie pozostawiła już złudzeń ekipie prowadzonej przez Bena Josephsona, wygrywając 25:17.

Przez fazę grupową jak burza przeszli natomiast Serbowie. Ekipa Igora Kolakovicia wygrali z Tunezją 3:0 i tym samym jako pierwsza reprezentacja mogła pochwalić się awansem do 1/8 finału turnieju bez straty seta. Z kompletem zwycięstw pierwszą część mundialu zakończyli również Holendrzy, którzy pokonali Tunezyjczyków 3:1.

Ukraińcy natomiast dość niespodziewanie przegrali pierwszego seta z ekipą Portoryko, ale później wywiązali się z roli faworytów i zwyciężyli 3:1. Zajęli tym samym drugie miejsce w grupie. Tunezyjczycy uplasowali się na trzeciej pozycji i jako ostatni awansowali do 1/8 finału. Właśnie z nimi o ćwierćfinał zagrają Polacy.

Zwycięstwo zgodnie z planem odnieśli Włosi, zdecydowanie pokonując Chińczyków 3:0 i zajmując pierwsze miejsce w grupie E.