Diamentowa Liga w Lozannie. Transmisja w Polsacie Sport

Inne
Diamentowa Liga w Lozannie. Transmisja w Polsacie Sport
Fot. PAP
Podczas mityngu Diamentowej Ligi w Monako będziemy mogli podziwiać lekkoatletów skaczących o tyczce.

2 września do Lozanny wraca cykl Diamentowej Ligi. Podczas mityngu Athletissima będziemy świadkami zawodów rozgrywanych w samym centrum miasta na Place de l'Europe. Podczas konkursów skoku o tyczce mężczyzn i kobiet zobaczymy największe gwiazdy tej lekkoatletycznej dyscypliny. W Szwajcarii spotkają się m.in. Piotr Wojciechowski, Armand Duplantis, Renaud Lavillenie, Holly Bradshaw i Robeilys Peinado. Transmisja mityngu w Lozannie o 18:00 w Polsacie Sport.

Pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany wielu lekkoatletycznych imprez, ale organizatorzy mityngu Athletissima na szczęście nie złożyli broni. Mimo, że wydarzenie będzie miało pokazowy charakter to głodni rywalizacji sportowcy gwarantują niesamowite emocje na Place de l'Europe. Podczas szwajcarskich zawodów zobaczymy pojedynek dwóch pokoleń. Były rekordzista świata Renaud Lavillenie zmierzy się z aktualnym rekordzistą Armandem Duplantisem. Obaj zawodnicy darzą się ogromnym szacunkiem, ale ich rywalizacja budzi równie duże emocje wśród fanów lekkoatletyki. Nie zabraknie także Sama Kendricksa, który ostatnio w Chorzowie osiągnął wynik 5.82 metra.

 

ZOBACZ TAKŻE: Lekkoatletyczne MŚ Juniorów 2022 w kolumbijskim Cali

 

W Lozannie pojawi się także polski akcent w postaci Pawła Wojciechowskiego. Pochodzący z Bydgoszczy zawodnik podczas ostatnich mistrzostw Polski we Włocławku wyskoczył na 5.61 i spróbuje poprawić swój wynik na Place de l'Europe. Niestety w Szwajcarii nie zobaczymy drugiego polskiego czołowego tyczkarza - Piotra Liska. Polak dochodzi do siebie po kontuzji mięśniowej.

 

ZOBACZ TAKŻE: W Monako padły dwa rekordy. Świata i... Polski


Ogromne emocje czekają nas także podczas konkursu kobiet. Do Lozanny wybiera się Amerykanka Holly Bradshaw, która z rekordem życiowym 4.81 jest faworytem mityngów od wielu lat. Na liście startowej jest również Michaela Meijer, która w tym sezonie osiągnęła wynik 4.83. W Szwajcarii zobaczymy także Robeilys Peinado. Wenezuelka trenująca w Szczecinie pod okiem trenera Wiaczesława Kaliniczenki (również szkoleniowca Pawła Wojciechowskiego) wybiera się na mityng Athletissima jako młoda zawodniczka, która podobnie jak wcześniej Duplantis, może pokusić się o wejście do ścisłej czołówki rankingów. A co ważniejsze Peinado ma szanse zostać w niej na stałe.


Transmisja mityngu Diamentowej Ligi w Lozannie o 18:00 w Polsacie Sport.

Piotr Iwańczyk, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze