TAURON Liga: Izabela Kowalińska II trenerem Libero VIP Gwarant Aleksandrów Łódzki

Siatkówka
TAURON Liga: Izabela Kowalińska II trenerem Libero VIP Gwarant Aleksandrów Łódzki
fot. Cyfrasport
Izabela Kowalińska (z prawej) II trenerem Libero VIP Gwarant Aleksandrów Łódzki.

W reprezentacji rozegrała 64 mecze, a jej kariera klubowa to pasmo sukcesów. Teraz pora na nowe wyzwania. Izabela Kowalińska (z domu Żebrowska) została II trenerem drugoligowego zespołu Libero VIP Gwarant Aleksandrów Łódzki.

Kowalińska to jedna z najbardziej utytułowanych siatkarek w historii Ligi Siatkówki Kobiet w Polsce. Pięć tytułów mistrza kraju, cztery Puchary i tyle samo Superpucharów Polski – to tylko niektóre z osiągnięć 35-latki, która po ostatnim sezonie rozstała się z ŁKS Commercecon Łódź, kończąc jednocześnie karierę. Była atakująca zostanie teraz trenerem, jednak nie wyjedzie daleko, bo jej nowy klub pochodzi z Aleksandrowa Łódzkiego.

 

Zobacz także: Siatkarska Liga Mistrzów. Wielkie transfery Polsatu Sport

 

Kowalińska pierwsze siatkarskie kroki stawiała w AZS UMCS TPS Lublin. W czasie kariery zawodniczej grała w czołowych polskich klubach m.in. w Kaliszu, Muszynie, Dąbrowie Górniczej, Policach i wreszcie w Łodzi. Spędziła w zawodowej lidze w Polsce piętnaście sezonów i tylko cztery z nich zakończyła bez medalu. Była nominowana do tytułu Najlepszej Atakującej w Plebiscycie 15-lecia TAURON Ligi. W 2012 roku zdobyła z kolei nagrodę MVP turnieju finałowego Pucharu Polski.

 

W reprezentacji Polski w latach 2003-2015 rozegrała 64 mecze. Największe sukcesy świętowała jednak wcześniej, bo w 2002 roku wywalczyła złoto Mistrzostw Europy Juniorek, a rok wcześniej - srebrny krążek ME Kadetek i brąz w Mistrzostwach Świata Kadetek.

agb, Polsat Sport, tauronliga.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze