Jerzy Brzęczek: Ciężko będzie zastąpić Roberta, ale mamy dwóch świetnych napastników

Piłka nożna
Jerzy Brzęczek: Ciężko będzie zastąpić Roberta, ale mamy dwóch świetnych napastników
fot. Cyfrasport
Jerzy Brzęczek

- Każdy zdaje sobie sprawę, że na ten moment Robert jest najlepszym napastnikiem na świecie i trudno mówić, że będzie go łatwo zastąpić. Z drugiej strony mamy w drużynie dwóch świetnych napastników, którzy strzelali gole w ważnych spotkaniach i mam taką nadzieję, że ich skuteczność i dobra gra będzie kontynuowana pod nieobecność Roberta - powiedział selekcjoner reprezentacji Polski, Jerzy Brzęczek przed piątkowym starciem z Holandią.

Biało-Czerwoni w piątkowy wieczór zmierzą się na wyjeździe z reprezentacją "Oranje". Będzie to pierwszy oficjalny mecz dla polskiego zespołu po prawie 300 dniach przerwy.

 

- Bardzo optymistyczne jest to, że po dziesięciu miesiącach możemy wreszcie zagrać spotkanie. Z drugiej strony myślę, że dla każdego selekcjonera to taka niepewność - jak drużyna będzie prezentować się po tak długim okresie - powiedział Brzęczek, który jeszcze nie zdradził jak będzie wyglądać podstawowa jedenastka na starcie z Holandią. - Jeśli chodzi o wyjściowy skład, to decyzję podejmiemy dopiero przed meczem. Wiemy, że nie wszyscy zawodnicy, którzy dostali powołanie, dojechali na zgrupowanie. W piątek przed obiadem podejmiemy decyzję jaka będzie wyjściowa jedenastka - przyznał.

 

Sam zainteresowany przyznał, że nie jest łatwo wrócić do reżimu treningowego po tak długiej przerwie związanej z pandemią koronawirusa.

 

- Nie mieliśmy zbyt wiele czasu po tej przerwie, ale te jednostki treningowe, które przeprowadziliśmy były częściowo skierowane na powtórzenie tych rzeczy, które trenowaliśmy przed przerwą. Nie wyglądało to najgorzej. Mamy też kilku nowych zawodników - debiutantów, którzy dosyć szybko się wpasowali w zespół pod względem atmosfery i zaangażowania. Myślę, że jest to dla nas dobry prognostyk - rzekł Brzęczek.

Zobacz także: Kołtoń: Na ile odważny jest Jerzy Brzęczek?

W piątkowym meczu z Holandią nasi piłkarze będą musieli radzić sobie bez Roberta Lewandowskiego, który późno zakończył sezon klubowy z Bayernem Monachium i dostał więcej czasu na regenerację. Nominalnymi napastnikami w kadrze są Arkadiusz Milik oraz Krzysztof Piątek.

 

- Każdy zdaje sobie sprawę, że na ten moment Robert jest najlepszym napastnikiem na świecie i trudno mówić, że będzie go łatwo zastąpić. Z drugiej strony mamy w drużynie dwóch świetnych napastników, którzy strzelali gole w ważnych spotkaniach i mam taką nadzieję, że ich skuteczność i dobra gra będzie kontynuowana pod nieobecność Roberta. Zawsze mogą zagrać we dwóch i nie zapominajmy, że mamy "Grosika" (Kamil Grosicki przyp. red.), który może zagrać na każdej pozycji - skwitował Brzęczek.

 

 

Wypowiedź Jerzego Brzęczka w załączonym materiale wideo.

 

Transmisja meczu Holandia - Polska o godz. 20:35 w Polsacie Sport. Początek studia o godz. 18:00.

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie