Superpuchar Mistrzów Polski: PGE Skra Bełchatów - Jastrzębski Węgiel. Relacja i wynik na żywo

Siatkówka

PGE Skra Bełchatów i Jastrzębski Węgiel spotkają się w w pierwszym półfinale turnieju o Superpuchar Mistrzów Polski 20-lecia Polsatu Sport. Zawody, w których udział biorą też siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle i Asseco Resovii, oznaczają oficjalny powrót do rywalizacji o stawkę po półrocznej przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa. Relacja i wynik na żywo meczu PGE Skra Bełchatów - Jastrzębski Węgiel na Polsatsport.pl od godziny 14:45.

Na wyjątkowym turnieju w Arłamowie spotkali się siatkarze klubów, które w sumie zdobyły aż 19 tytułów mistrza Polski. Najbardziej utytułowanym jest PGE Skra Bełchatów, która wywalczyła dziewięć złotych medali. Najskromniejszy jest dorobek Jastrzębskiego Węgla, którego drużyna stała na najwyższym stopniu podium tylko raz. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle świętowała mistrzostwo sześć, a Asseco Resovia trzy razy.

 

W sobotę wraca rywalizacja o stawkę, ale po długim rozbracie z siatkówką, zawodnicy wrócili do treningów i rozegrali już sporo spotkań towarzyskich. PGE Skra i Jastrzębski Węgiel rywalizowali ze sobą przed niespełna tygodniem, w finale turnieju Tauron Giganci Siatkówki. Jastrzębianie wygrali 3:2 i spodziewają się, że kolejne starcie będzie równie wyrównane. Tym bardziej, że drużyny znają się doskonale.

 

- Na pewno to będzie trudny mecz. Po okresie przygotowawczym wiemy o sobie dużo, chociaż są to nowe zespoły. Spędziliśmy jednak już sporo czasu po przeciwnych stronach siatki i nie mamy się czym zaskoczyć - ocenił Jakub Bucki, atakujący drużyny trenera Luke'a Reynoldsa. 

   

ZOBACZ TAKŻE: Jakub Bucki: Jastrzębski Węgiel jedzie po Superpuchar. Jest motywacja.

 

Okres przygotowawczy do sezonu jeszcze trwa, wszyscy podkreślają, że siatkarze nie są jeszcze w optymalnej formie. Stawka turnieju powoduje jednak, że zawodnicy są podekscytowani i w pełni zmobilizowani. Zarówno gracze Jastrzębskiego Węgla, jak i PGE Skry są nastawieni na sukces. Z obu stron padły deklaracje, że do Arłamowa przyjechały nie zagrać o Superpuchar, ale go zdobyć.

 

- Jak pokazało ostatnie spotkanie z Jastrzębskim, na pewno znów czeka nas ciężki mecz. Ten pojedynek był bardzo wyrównany, decydowały w nim detale, pojedyncze akcje. Trochę nasza gra jeszcze faluje i jesteśmy na etapie eliminowania błędów indywidualnych, zwłaszcza w ofensywie i na zagrywce. Ale widać, że chłopaki z każdym dniem wyglądają lepiej fizycznie, są coraz bardziej zgrani. Na start ligi będziemy w optymalnej formie. A w tym turnieju chcemy zagrać dwa bardzo dobre mecze i go wygrać - powiedział trener bełchatowian Michał Mieszko Gogol. 

 

Relacja i wynik na żywo meczu PGE Skra Bełchatów - Jastrzębski Węgiel na Polsatsport.pl od godziny 14:45.

WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze