US Open: Dobre rezultaty polskich tenisistek

Tenis
US Open: Dobre rezultaty polskich tenisistek
Fot. PAP
Tegoroczny występ w US Open był najlepszym wynikiem w historii występów Magdy Linette.

Trzecia runda to najlepszy wynik w US Open spośród rezultatów pięciorga polskich singlistów, którzy zaprezentowali się w tegorocznej edycji. Do tego etapu dotarły dwie tenisistki - Iga Świątek i Magda Linette i obie zrobiły to po raz pierwszy w karierze.

Świątek dwanaście miesięcy temu zadebiutowała na obiektach Flushing Meadows i odpadła wówczas w drugiej fazie zmagań. Linette - najbardziej doświadczona z grona biało-czerwonych, którzy stawili się teraz w Nowym Jorku - także wcześniej najdalej doszła do drugiej rundy. Miało to miejsce pięć lat temu i w poprzednim sezonie. W międzyczasie zaś przegrywała mecze otwarcia, a przed 2015 rokiem nie zdołała przebić się przez eliminacje.

 

ZOBACZ TAKŻE: Linette odpadła w trzeciej rundzie

 

W tegorocznym US Open uczestniczyli także polscy tenisiści startujący w singlu. Druga runda pozostanie po tym sezonie najlepszym wynikiem w US Open Huberta Hurkacza. Odpadł na tym etapie też dwa lata temu w debiucie, w minionym roku zaś został wyeliminowany po pierwszym spotkaniu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Ubiegłoroczna ćwierćfinalistka poza turniejem

 

Mecze otwarcia na Flushing Meadows przegrali w tym tygodniu Kamil Majchrzak i Katarzyna Kawa. Tenisista z Piotrkowa Trybunalskiego w poprzedniej edycji dotarł do trzeciej rundy, a w 2018 roku odpadł w kwalifikacjach. Zawodniczka z Krynicy-Zdroju z kolei zaliczyła teraz debiut w głównej drabince nie tylko US Open, ale i Wielkiego Szlema. W Nowym Jorku próbowała się do niej dostać już rok temu z eliminacji, ale bez powodzenia.

PI, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie