Drużyna Joanny Wołosz zdobyła Superpuchar Włoch w nietypowej scenerii

Siatkówka
Drużyna Joanny Wołosz zdobyła Superpuchar Włoch w nietypowej scenerii
Fot. Facebook/Imoco Volley
Siatkarki Imoco Volley Conegliano z Joanną Wołosz w składzie zdobyły Superpuchar Włoch.

Siatkarki Imoco Volley Conegliano, w składzie z reprezentantką Polski Joanną Wołosz, zdobyły Superpuchar Włoch. W finale pokonały Unet E-Work Busto Arsizio 3:0 (25:16, 25:15, 25:15). Mecze półfinałowe oraz finał były rozgrywane na zewnątrz w historycznym centrum Vicenzy.

Turniej rozegrany został z udziałem czterech drużyn w wyjątkowej scenerii. Mecze toczyły się na świeżym powietrzu, na Piazza dei Signori - głównym placu w historycznym centrum Vicenzy, gdzie rozłożono boisko, teraflex oraz trybuny.

 

ZOBACZ TAKŻE: Micaya White podpisała kontrakt z RC Cannes

 

Podczas drugiego półfinału pomiędzy Unet E-work Busto Arsizio a Igor Gorgonzola Novara skraplająca się wilgoć uniemożliwiła dalszą grę, bowiem boisko stawało się śliskie i było niebezpieczne dla siatkarek. Organizatorzy postanowili przerwać spotkanie przy stanie 1:1 w setach, a mecz dokończono w niedzielne przedpołudnie. Siatkarki z Arsizio okazały się lepsze, wygrały 3:1 i awansowały do finału.

 

Decydujący pojedynek był już popisem polskiej rozgrywającej i jej koleżanek. Po nieco ponad 70 minutach gry siatkarki Imoco mogły cieszyć się ze zdobycia czwartego w historii klubu superpucharu (trzeci w karierze Wołosz).

 

Superpuchar Mistrzów Polski: ZAKSA zwycięzcą turnieju! Oficjalna ceremonia

 

W turnieju nie zabrakło innych polskich akcentów. W Savino Del Bene Scandicci wystąpiła Magdalena Stysiak (zdobyła 12 punktów w półfinałowym meczu), a z kolei w ekipie z Novary zaprezentowała się Malwina Smarzek.

 

PI, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie