Liga Narodów: Zwycięstwo Portugalii ze Szwecją. Dwa piękne gole Ronaldo

W meczu ze Szwecją Cristiano Ronaldo strzelił gole numer 100 i 101 dla reprezentacji Portugalii.

Piłkarska reprezentacja Portugalii wygrała ze Szwecją w Solnej 1:0 we wtorkowym meczu grupy trzeciej dywizji A Ligi Narodów. Oba gole strzelił Cristiano Ronaldo, dla którego były to setne i sto pierwsze trafienie w drużynie narodowej.

Portugalczycy to aktualni mistrzowie Europy, a zarazem triumfatorzy premierowej edycji Ligi Narodów. Drugi start w tych rozgrywkach rozpoczęli od efektownej wygranej z wicemistrzami świata Chorwatami, rozbijając ich aż 4:1. Zagrali wówczas bez Cristiano Ronaldo, który pauzował z powodu infekcji wywołanej... użądleniem przez pszczołę.

Tym razem "CR7" był do dyspozycji selekcjonera reprezentacji Portugalii Fernando Santosa, a reprezentacji "Trzech Koron" wbił dwa gole.

Początek meczu dla reprezentacji Portugalii ułożył się bardzo szczęśliwie, bo po strzale głową Marcusa Berga w groźnej sytuacji piłka przeszła obok bramki Anthony'ego Lopesa. W 26. minucie pierwszą okazję do zdobycia gola miał Ronaldo, jednak jego strzał został skutecznie obroniony przez Robina Olsena.

Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowo, tuż przed przerwą sędzia ukarał za faul Gustava Svenssona, który po raz drugi w meczu zobaczył żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Rzut wolny wykorzystał Ronaldo, który strzelił pięknego gola z rzutu wolnego. Piłka wylądowała w lewym górnym rogu bramki reprezentacji Szwecji. Było to setne trafienie Portugalczyka w meczu kadry.

Piłkarz Juventusu, który rozgrywał 165. mecz w reprezentacji narodowej, podwyższył prowadzenie w 72. minucie, kiedy przyjął piłkę po podaniu Joao Felixa i oddał strzał z linii pola karnego.

Portugalia odniosła zasłużone zwycięstwo, mając przewagę przez większość meczu. Drużyna z Półwyspu Iberyjskiego miała 61 procent posiadania piłki oraz zdecydowaną przewagę w sytuacjach bramkowych (20 do 7), strzałach na bramkę (8 do 1), a nawet rzutach rożnych (9 do 3). Dzięki zwycięstwo Portugalczycy z 6 punktami na koncie umocnili się na prowadzeniu w tabeli grupy trzeciej dywizji A.

Szwecja - Portugalia 0:2 (0:1)

Cristiano Ronaldo 45', 72'

Szwecja: Robin Olsen - Emil Krafth Filip Helander, Pontus Jansson, Ludwig Augustinsson - Dejan Kulusevski (90' Albin Ekdal), Kristoffer Olsson, Gustav Svensson, Emil Forsberg (79' Mattias Svanberg) - Alexander Isak (71' Robin Quaison), Marcus Berg.

Portugalia: Anthony Lopes - Joao Cancelo, Ruben Dias, Pepe, Raphael Guerreiro - Danilo Pereira, Bruno Fernandes, Joao Moutinho (72' Ruben Neves) - Cristiano Ronaldo (81' Diogo Jota), Joao Felix, Bernardo Silva (22' Goncalo Guedes).

Żółte kartki: Svensson (Szwecja) - Guerreiro, Felix (Portugalia).

Czerwona kartka: Svensson (Szwecja), za dwie żółte - 44'.

Sędzia: Danny Makkelie (Holandia).