Szachowy turniej kandydatów: Wznowienie 1 listopada

Inne
Szachowy turniej kandydatów: Wznowienie 1 listopada
fot. PAP
Szachowy turniej kandydatów: Wznowienie 1 listopada.

Międzynarodowa Federacja Szachowa (FIDE) ogłosiła we wtorek wznowienie turnieju kandydatów, przerwanego w marcu na półmetku z powodu epidemii koronawirusa. Ósma runda odbędzie się 1 listopada w Jekaterynburgu lub Tbilisi.

Zgodnie z umową, za gospodarza nadal uznawany jest rosyjski Jekaterynburg, miasto, które zorganizowało pierwszą rundę w dniach 15-25 marca. Jednak biorąc pod uwagę sytuację epidemiologiczną, FIDE wyznaczyła miejsce rezerwowe. Gotowa do organizacji turnieju w tym samym czasie jest stolica Gruzji – Tbilisi.

 

Po siedmiu rundach w turnieju prowadzą Rosjanin Jan Niepomniaszczi i Francuz Francuz Maxime Vachier-Lagrave – po 4,5 pkt, a kolejne lokaty zajmują Amerykanin Fabiano Caruana, Holender Anish Giri, Chińczyk Wang Hao i Rosjanin Aleksander Griszczuk – po 3,5 oraz Chińczyk Liren Ding i Kirył Aleksiejenko (Rosja) – po 2,5.

 

Zobacz także: Brązowy medal reprezentacji Polski w Olimpiadzie szachowej online

 

W ósmej rundzie 1 listopada odbędą się następujące pojedynki: Caruana – Vachier-Lagrave, Hao – Ding, Niepomniaszczi – Giri, Aleksiejenko – Griszczuk.

 

Najlepszy w klasyfikacji końcowej będzie przeciwnikiem broniącego tytułu Norwega Magnusa Carlsena w meczu o mistrzostwo świata.

 

Fundusz nagród w tegorocznej imprezie wynosi 500 tys. dolarów i jest najwyższy w historii turniejów kandydatów.

agb, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze