Joel Valencia w Legii Warszawa. Ekwadorczyk przechodzi testy medyczne

Piłka nożna
Joel Valencia w Legii Warszawa. Ekwadorczyk przechodzi testy medyczne
Fot. Cyfrasport
Joel Valencia grał już w polskiej ekstraklasie jako zawodnik Piasta Gliwice.

Legia Warszawa potwierdziła transfer ekwadorskiego pomocnika Joela Valencii. 25-letni zawodnik przechodzi testy medyczne w warszawskim klubie i jeśli okaże się zdrowy podpisze z Legią umowę wypożyczenia.

"Joel Valencia, najlepszy zawodnik Ekstraklasy w sezonie 2018/19 i aktualny piłkarz angielskiego Brentford FC, w czwartek i piątek odbędzie testy medyczne, po których podpisze z Legią Warszawa umowę wypożyczenia." - czytamy w oficjalnym komunikacie stołecznego klubu.

 

Valencia trafi do Warszawy na zasadzie wypożyczenia, a jego kontrakt z Brentford pozostanie ważny. Według informacji "Super Expressu" Legia nie nabyła prawa pierwokupu, ale ma zagwarantowany procent od kwoty przyszłego transferu Ekwadorczyka.

 

Kowalski: Klęska Legii, czyli dlaczego prezes Mioduski powinien zmienić doradców

 

Joel Valencia pierwszy raz trafił do polskiej ekstraklasy w 2017 roku przechodząc z FC Koper do Piasta Gliwice. W zespole z południa Polski wystąpił 65-krotnie strzelając przy tym 9 goli. Przyczynił się także do pierwszego w historii klubu mistrzostwa kraju w sezonie 2018/19 i indywidualnie zdobył tytuł najlepszego zawodnika tego sezonu. Po ogromnym sukcesie dołączył do Brentford gdzie występował głównie jako rezerwowy. W zespole angielskiej Championship zagrał 19 razy i strzelił jedną bramkę. Valencia to wszechstronny zawodnik, który może występować w ataku i linii pomocy.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kolejny głośny transfer Legii Warszawa. Do Polski wraca duża gwiazda


Legia Warszawa prężnie działa na tegorocznym rynku transferowym. Do zespołu mistrza Polski na zasadzie wolnego transferu dołączyli Filip Mladenovic i Artur Boruc. Z Cracovii wykupiono także Rafę Lopesa, a duże nadzieje na Łazienkowskiej wiąże się z prawym obrońcą Josipem Juranovicem. Chorwat przeszedł do warszawskiej drużyny z Hajduka Split.

PI, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze