"Transfer Boruca do Legii jest olbrzymim wydarzeniem. Ten charyzmatyczny piłkarz ściągnie tłumy przed telewizory"

Piłka nożna
"Transfer Boruca do Legii jest olbrzymim wydarzeniem. Ten charyzmatyczny piłkarz ściągnie tłumy przed telewizory"
Fot. PAP
Po 15 latach gry za granicą do Legii Warszawa powrócił Artur Boruc

Po 15 latach gry za granicą do Legii Warszawa powrócił Artur Boruc. 40-letni bramkarz podpisał roczny kontrakt z mistrzem Polski. Nasi eksperci w Cafe Futbol pokusili się o ocenę powrotu bramkarza do stołecznego klubu. - Ten charyzmatyczny człowiek i piłkarz ściągnie tłumy przed telewizory. Uważam, że przy tym transferze są same plusy - stwierdził Tomasz Hajto.

Boruc to legenda warszawskiego zespołu. Ceniony bramkarz po raz pierwszy dołączył do Legii w 1999 roku. Przeniósł się z Pogoni Siedlce, której jest wychowankiem. W barwach warszawskiego klubu rozegrał 69 spotkań.

 

- Pamiętam 2003 rok, jak ja byłem, a Artur grał w Legii. On się utożsamia z tym klubem. Obojętnie w jakim klubie za granicą grał, zawsze powtarzał, że w serduchu miał stołeczny klub. Myślę, że prędzej czy później by do tego doszło. Teraz widzimy, po 15 latach wraca na Łazienkowską. Jest to również dobry zabieg, jeśli chodzi o politykę wizerunkową klubu. Kibic, który widzi, że zespół został wzmocniony, bo Artur z pewnością jest gwarantem jakości w bramce, że wraca zawodnik, który utożsamia się z Legią, jest ogromnym "handicapem" dla klubu - zaznaczył Paweł Golański.

 

Zobacz także: Andrzej Dawidziuk o Arturze Borucu: Kipi energią!

 

- To bardzo dobra informacja. Popatrzmy na ostatnie mecze Ligi Mistrzów. W nich wiodącymi postaciami byli najstarsi piłkarze w klubach, chociażby Cristiano Ronaldo czy Robert Lewandowski. Ja już bym nie zaglądał w metryki zawodników, bo obecnie kariera piłkarska znacznie się wydłuża. Boruc ma poziom sportowy na takim poziomie, że spokojnie jeszcze trochę pogra, a w tym roku będzie wzmocnieniem Legii - powiedział Artur Wichniarek.

 

- Jest to spore wydarzenie w Ekstraklasie. Sam chodziłbym na mecze, żeby oglądać Boruca. Prezes Legii ma dobrą kartę, bo zdobycie mistrzostwa Polski, otwarcie Legia Training Center zmienia rzeczywistość klubu, przyjście Boruca da drużynie bardzo dużo sportowo - dodał Roman Kołtoń.

 

Zobacz także: Artur Boruc oficjalnie w Legii Warszawa!

 

- Wraca do Polski taki nasz Buffon. Ten charyzmatyczny człowiek i piłkarz ściągnie tłumy przed telewizory. Ostatni sezon siedział na ławce, ale nie z powodu kontuzji. Przez cały czas był w pełnym treningu, więc jest gotowy do gry. Od kogo ma się uczyć młodzież Legii jak nie od takiego doświadczonego bramkarza. Uważam, że przy tym transferze są same plusy - stwierdził Hajto.

 

- W przypadku bramkarza to nie jest, aż tak wielki problem, że siedział na ławce. Bardziej istotne jest to u piłkarzy z pola - dodał Wichniarek.

 

Zobacz także: Artur Boruc w Legii Warszawa. Pierwszy trening po powrocie (GALERIA)

 

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

 

NP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie