Puchar Gampera: FC Barcelona - Pumas. Skrót meczu

FC Barcelona pokonała Pumas 6:0 w meczu o Puchar Gampera. Wynik otworzył Robert Lewandowski, dla którego był to pierwszy gol w barwach "Dumy Katalonii". Zobaczcie skrót meczu FC Barcelona - Pumas.

W trzeciej minucie Lewandowski otworzył wynik spotkania. Po zagraniu Pedriego wbiegł w pole karne, minął bramkarza Julio Gonzaleza i trafił do siatki z ostrego kąta.

Później zrewanżował się Pedriemu precyzyjnymi podaniami, po których 19-letni pomocnik podwyższył wynik w 5. i 19. minucie. W 10. min na listę strzelców wpisał się również Francuz, Ousmane Dembele.

W 25. min Lewandowski był bliski zdobycia swojej drugiej bramki, ale po świetnym podaniu Dembele trafił w słupek.

Po przerwie "Lewy" pozostał na boisku i brał udział w akcji, która zakończyła się w 49. min golem strzelonym przez Gabończyka Pierre'a-Emericka Aubameyanga. Chwilę później Polak nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Gonzalezem.

W drużynie gości jaśniejszą postacią był były zawodnik Barcelony Brazylijczyk Dani Alves.

Kapitan reprezentacji Polski opuścił murawę w 60. minucie, żegnany oklaskami. Zastąpił go Memphis Depay, któremu odebrał... "dziewiątkę" na koszulce (Holender grał z numerem 25). W piątek "Lewy" został zaprezentowany kibicom na Camp Nou w takim właśnie trykocie.

Wynik meczu ustalił po indywidualnej akcji inny Holender Frenkie de Jong w 84. minucie.

FC Barcelona - Pumas 6:0 (4:0)

Bramki: Lewandowski 3, Pedri 5, 19, Dembele 10, Aubameyang 49, De Jong 84

FC Barcelona: Marc-Andre ter Stegen (61. Inaki Pena) - Sergi Roberto (61. Sergino Dest), Ronald Araujo (61. Jules Kounde), Eric Garcia (46. Gerard Pique), Alex Balde (46. Jordi Alba) - Gavi (46. Franck Kessie), Sergio Busquets (46. Nico), Pedri (46. Frenkie de Jong) - Ousmane Dembele (46. Pierre-Emerick Aubameyang), Robert Lewandowski (60. Memphis Depay), Raphinha (46. Ansu Fati)

Pumas: Julio Gonzalez (89. Gil Alcala) - Pablo Bennevendo (46. Jose Galindo), Arturo Ortiz, Nicolas Freire (90. Emmanuel Montejano), Adrian Aldrete (60. Jeronimo Rodriguez) - Dani Alves (60. Marco Garcia), Higor Meritao (90. Jose Caicedo), Leonel Lopez (46. Carlos Gutierrez) - Eduardo Salvio (68. Efrain Velarde), Juan Dinenno (60. Diogo), Gustavo Del Prete (68. Cesar Huerta)