Robert Lewandowski z pierwszą nagrodą w Barcelonie

Robert Lewandowski został wybrany zawodnikiem meczu o Puchar Gampera

Robert Lewandowski został wybrany zawodnikiem meczu FC Barcelona - Pumas o Puchar Gampera. Polak w tym spotkaniu strzelił jednego gola i zaliczył dwie asysty.

To spotkanie było pierwszym występem Lewandowskiego na Camp Nou. Polski napastnik na mecz z meksykańskim zespołem wybiegł w podstawowym składzie. Nie trzeba było długo czekać, by "Lewy" otworzył wynik tego spotkania. Były piłkarz Bayernu Monachium w trzeciej minucie najpierw ominął bramkarza Pumas, a następnie zdobył bramkę z bardzo ostrego kąta.

Po chwili kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski zaliczył swoją pierwszą asystę w tym starciu. Napastnik podał prostopadle do Pedriego. Hiszpan stanął oko w oko z golkiperem meksykańskiego zespołu i strzelił drugiego gola w tym meczu. Lewandowski w pierwszej połowie jeszcze raz asystował przy trafieniu 19-latka. Tym razem Polak zachwycił kibiców "Blaugrany" efektownym zagraniem, które doprowadziło do kolejnego trafienia. "Lewy" opuścił murawę w 60. minucie, a jego miejsce zajął Memphis Depay.

Mecz zakończył się zwycięstwem "Dumy Katalonii" 6:0. Po spotkaniu Lewandowski został wybrany na najlepszego zawodnika spotkania.