Przewodniczący MKOl: Priorytetem bezpieczeństwo igrzysk w Tokio

Inne
Przewodniczący MKOl: Priorytetem bezpieczeństwo igrzysk w Tokio
Fot. PAP
Szef MKOl - Thomas Bach zaznaczył, że priorytetem nadchodzących igrzysk olimpijskich w Tokio jest bezpieczeństwo.

Przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomas Bach podkreślił, że priorytetem zarówno dla MKOl, jak i japońskich władz, jest zorganizowanie bezpiecznych igrzysk w Tokio w 2021 roku.

Bach przyznał, że z powodu trwającej pandemii koronawirusa w najbliższych tygodniach dyskutowane będą różne scenariusze organizacyjne, a na obecnym etapie trudno wyznaczać zasady i kluczowe daty.

 

Tym samym dał jednak do zrozumienia, że przełożona o rok rywalizacja olimpijska dojdzie do skutku, choć do końca będzie jej towarzyszyć niepewność z powodu pandemii.

 

Tokio 2021: Igrzyska mogą się odbyć bez szczepionki na COVID-19

 

Kilka dni temu japońska minister ds. olimpijskich Seiko Hashimoto stwierdziła, że igrzyska w Kraju Kwitnącej Wiśni muszą się odbyć za wszelką cenę, biorąc pod uwagi wysiłki przygotowujących się sportowców.

 

- Skupiamy się na tym, by igrzyska w następnym roku były bezpieczne i udane pod każdym względem. Na pewnym etapie będziemy musieli podjąć te istotne decyzje, ale w tej chwili czeka nas intensywna dyskusja. Nie wiemy, jak jutro będzie wyglądał świat. Sytuacje zmieniają się z dnia na dzień, np. te dotyczące zasad podróżowania. Jest jednak jasne, że w związku z pandemią wszyscy sportowcy, uczestnicy zmagań będą musieli poświęcić +swoje ja+ na rzecz wspólnego dobra i interesu – powiedział Bach.


ZOBACZ TAKŻE: Barbora Spotakova ma dwójkę dzieci i nie rezygnuje z igrzysk w Tokio

 

Dodał także, że postępy w pracach nad szczepionką przeciw koronawirusowi będą miały istotny wpływ na decyzje podejmowane wspólnie z japońskim rządem. Podkreślił, że jakość współpracy ze stroną japońską po rezygnacji premiera Shinzo Abe pozostaje bez zmian.

PI, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie