Giro d'Italia kobiet: Katarzyna Niewiadoma nadal trzecia. Etap dla Marianne Vos

Holenderka Marianne Vos była najlepsza na trzecim etapie

Holenderka Marianne Vos (CCC Liv) wygrała trzeci etap wyścigu kolarskiego Giro d'Italia kobiet. Na mecie w Asyżu, po 142 kilometrach rywalizacji, wyprzedziła Dunkę Cecillę Ludwig (FDJ). Katarzyna Niewiadoma straciła 16 sekund i była dziewiąta, ale w klasyfikacji nadal jest trzecia.

Prowadzenie w wyścigu utrzymała Holenderka Annemiek van Vleuten (Mitchelton-Scott), która w niedzielę zajęła piąte miejsce. Wiceliderką jest jej rodaczka, mistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro Anna van der Breggen (Boels-Dolmans), tracąca do van Vleuten 1.22. Zajmująca trzecie miejsce Katarzyna Niewiadoma (Canyon SRAM) ma stratę 1.37.

Druga z Polek, Małgorzata Jasińska (Cronos Casa Dorada), zajęła 83. miejsce ze stratą 2.19 i w klasyfikacji generalnej jest 95. - strata 30.43.

Giro d'Italia (Giro Rosa), uważany za najbardziej prestiżowy wyścig etapowy kobiet, składa się z dziewięciu odcinków i zakończy się w sobotę w Motta Montecorvino. Ubiegłoroczną edycję wygrała van Vleuten przed van der Breggen, a Niewiadoma była piąta.