PlusLiga: Aluron CMC Warta Zawiercie - Jastrzębski Węgiel. Relacja i wynik na żywo

Siatkówka

Na zakończenie niedzielnych zmagań w PlusLidze Aluron CMC Warta Zawiercie zmierzy się z Jastrzębskim Węglem. W Jurajskiej twierdzy szykuje się zacięte spotkanie, gdyż obie ekipy mają na ten sezon wysokie cele. Zawiercianie po sporej przebudowie składu pokazali już w przygotowaniach, że potrafią grać na wysokim poziomie. Relacja i wynik na żywo meczu Aluron CMC Warta Zawiercie - Jastrzębski Węgiel na Polsatsport.pl.

Oba zespoły długo musiały czekać na powrót na ligowe parkiety. Głodni gry siatkarze z pewnością będą chcieli zainaugurować rozgrywki w dobrym stylu.

 

Zarówno po stronie gospodarzy, jak i gości zaszło sporo zmain kadrowych. Zespół spod czeskiej granicy opuścili między innymi Dawid Konarski, Julien Lyneel, Christian Fromm, Graham Vigras czy Dominik Depowski, który od tego sezonu zamienił pomarańczowe barwy na żółto-zielone. W zamian jastrzębianie pozyskali Rafała Szymurę, Łukasza Wiśniewskiego, marokańskiego atakującego Mohammeda Al Hachdadiego, francuskiego przyjmującego Yacine’a Louatiego czy fińskiego rozgrywającego Eemiego Tervaporttiego, który ma być konkurencją dla wracającego do formy po operacji barku Lukasa Kampy.

 

ZOBACZ TAKŻE: Jastrzębski Węgiel przed startem PlusLigi. Pełne podsumowanie

 

W szeregach drużyny "Jurajskich Rycerzy" pojawiło się wielu nowych siatkarzy jak Paweł Halaba, Maximiliano Cavanna czy Gjorgji Gjorgjiew, zmienił się także szkoleniowiec. Igor Kolaković po opuszczeniu reprezentacji Iranu przejął dowodzenie na ławce trenerskiej Zawiercia. W sparingach przedsezonowych jego podopieczni pokazali już "pazur" choćby nawet w wygranym spotkaniu 3:0 (25:16, 25:23, 25:12) z VERVĄ Warszawa Orlen Paliwa podczas turnieju w Lublinie.

 

Szkoleniowiec gości Luke Reynolds nie ukrywa, że Aluron ma duży potencjał. – Zespół z Zawiercia dokonał w lecie ciekawych transferów i zbudował niezły zespół. Grają w tym momencie na wysokim poziomie. W ostatnim turnieju przed ligą pokazali się z bardzo dobrej strony, zwłaszcza przeciw Vervie Warszawa. Szanujemy tego przeciwnika, czeka nas trudna przeprawa. Gramy na wyjeździe i na dodatek z pewnym siebie zespołem - zaznaczył Australijczyk.

 

ZOBACZ TAKŻE: PlusLiga: Aluron CMC Warta Zawiercie – bez ograniczeń

 

Niedzielni rywale mieli już okazję rozegrać spotkanie między sobą. W okresie przygotowawczym na turnieju w Bełchatowie zmierzyli się w walce o trzecie miejsce. Wtedy lepsi okazali się zawiercianie, którzy zwyciężyli po pięciosetowej batalii.

 

Która z ekip okaże się lepsza w 1. kolejce PlusLigi?

 

Relacja i wynik na żywo meczu Aluron CMC Warta Zawiercie - Jastrzębski Węgiel od godziny 20:30 na Polsatsport.pl.

NP, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze