UFC Vegas 10: Wygrana Michelle Waterson po zaciętej pięciorundowej walce

Sporty walki
UFC Vegas 10: Wygrana Michelle Waterson po zaciętej pięciorundowej walce
fot. Polsat Sport
UFC Vegas 10: Wygrana Michelle Waterson po zaciętej pięciorundowej walce.

Michelle "The Karate Hottie" Waterson po niezwykle zaciętym pięciorundowym pojedynku pokonała Angelę "Overkill" Hill w walce wieczoru gali UFC Vegas 10. Z kolei co-main event trwał zaledwie półtorej minuty...

Walka obu Amerykanek początkowo wcale nie miała być finałowym starciem tej nocy, jednak - podobnie jak w poprzednich przypadkach - podskoczyła w hierachii ze względu na zakażenie koronawirusem u zawodnika pierwotnego pojedynku wieczoru. Zakładano bowiem, że jako ostatni zmierzą się Thiago Santos i Glover Teixeira (właśnie u niego wykazano dodatni wynik badania). 

 

Co zaskakujące, starcie wieczoru trwało pięć rund, a nie - jak zwykle w takich przypadkach bywa - trzy.

 

Waterson weszła do oktagonu po dwóch przegranych walkach, najpierw z Joanną Jędrzejczyk, potem z Carlą Esparzą. Hill miała za sobą zarówno zwycięstwo, jak i porażkę, a tym razem po raz kolejny musiała uznać wyższość rywalki.

 

Zobacz także: UFC Vegas 9: Efektowny nokaut Alistaira Overeema, porażka Bartosza Fabińskiego w pierwszej rundzie

Pięć dynamicznych rund

Obie zawodniczki walkę rozpoczęły bardzo dynamicznie, choć na początku przewaga rysowała się po stronie Waterson. Z upływem czasu starsza z rywalek zajmująca środek oktagonu coraz mocniej dochodziła od głosu i na każde kopnięcie "The Karate Hottie" odpowiadała ciosami. Rundę zakończyła przyciśnięciem Waterson do siatki.

 

W drugiej odsłonie "Overkill" znowu zajęła dominującą pozycję na środku oktagonu, jednak Waterson lepiej radziła sobie jeśli chodzi o trzymanie rywalki dalej od siebie. Młodsza Amerykanka podjęła kilka prób sprowadzenia przeciwniczki do parteru, ale Hill świetnie broniła próby obalenia. Druga odsłona stała pod znakiem dużej liczby kopnięć i choć "The Karate Hottie" walczyła dużo agresywniej, niż w otwierającej rundzie, wydawało się, że przewagę miała Hill.

 

Trzecia odsłona otworzyła się spokojniej, niż pozostałe, ale to właśnie po kilkunastu minutach walki doszło wreszcie do pierwszego udanego obalenia w wykonaniu Waterson. Była rywalka Joanny Jędrzejczyk w parterze budowała przewagę, podczas gdy jej przeciwniczka pozostawała raczej pasywna. "Overkill" próbowała skontrować, jednak Waterson nie dała jej się uwolnić, kontrolując przebieg pojedynku. Było blisko próby duszenia zza pleców.

 

W czwartej rundzie po udanych doświadczeniach z poprzedniej odsłony, "The Karate Hottie" znowu próbowała sprowadzić rywalkę do parteru, jednak Hill na to nie pozwoliła, mając niemal stuprocentową skuteczność w tym aspekcie. Była to mniej dynamiczna runda, a starsza z zawodniczek wyglądała na mocno zmęczoną - jej aktywność w stójce była dużo niższa na tle poprzednich rund. Rosła za to przewaga Waterson.

 

W finałową odsłonę mocniej weszła Waterson, ale Hill, w którą wstąpiły nowe siły, próbowała kontratakować. Walka toczyła się w stójce, a obie rywalki zaprezentowały wyśmienity pojedynek kickboxerski. Runda w przeciwieństwie do poprzedniej była bardzo wyrównana i do końca nie było wiadomo, kto wyjdzie z tego starcia górą. Sędziowie także nie byli przekonani, bo ostatecznie niejednogłośnie orzekli o wygranej Michelle Waterson.

 

Błyskawiczny nokaut w drugiej walce wieczoru

W co-main evencie gali zmierzyli się młodszy brat słynnego Abu Azaitara, niepokonany do tej pory Ottman oraz mający siedem zwycięstw z rzędu Amerykanin Khama Worthy. Druga walka wieczoru trwała zaledwie półtorej minuty, a niemiecki zawodnik pochodzenia marokańskiego dołożył kolejną wygraną na swoje konto.

 

Na pierwsze ciosy trzeba było chwilę zaczekać, bo obaj rywale zwlekali z rozpoczęciem akcji. Dopiero po minucie pojedynek otworzył Azaitar i... równie szybko go zakończył. Grad ciosów, sprowadzenie rywala do parteru i znokautowanie przeciwnika zaledwie kilka sekund później. Worthy nie mógł uwierzyć w to, co się stało.

 

 

Karta główna


Michelle Waterson pokonała Angelę Hill niejednogłośną decyzją sędziów (49-46, 48-47, 47-48)
Ottman Azaitar pokonał Khamę Worthy przez nokaut, 1 Runda, 1:33
Roxanne Modafferi pokonała Andre Lee jednogłośną decyzję sędziów (29-28, 29-28, 29-28)
Ed Herman pokonał Mike’a Rodrigueza przez poddanie (kimura), 3 Runda, 4:01
Bobby Green pokonał Alana Patricka jednogłośną decyzję sędziów (30-27, 30-27, 30-27)
Billy Quarantillo pokonał Kyle Nelsona przez nokaut, 3 Runda, 0:07


Karta wstępna


Sijara Eubanks pokonała Julię Avilę jednogłośną decyzję sędziów
Kevin Croom pokonał Roosevelta Robertsa przez poddanie (gilotyna), 1 Runda, 0:31
Alexander Romanov pokonał Roque Martineza przez poddanie (trójkąt rękoma), 2 Runda, 4:22


Karta UFC Fight Pass


Jalin Turner pokonał Broka Weavera przez poddanie (duszenie zza pleców), 2 Runda, 4:20
Bryan Barberena pokonał Anthony’ego Ivy jednogłośną decyzję sędziów (30-27, 30-27, 29-28)
Sabina Mazo pokonała Justine Kish przez poddanie (duszenie zza pleców), 3 Runda, 3:57

agb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze