Antoni Kowalski zaproszony do prestiżowego turnieju snookerowego

Inne
Antoni Kowalski zaproszony do prestiżowego turnieju snookerowego
fot. Antoni Kowalski/Facebook
Antoni Kowalski po wygranej rundzie w kwalifikacjach do mistrzostw świata.

Czterech młodych snookerzystów, w tym zaledwie 16-letni Antoni Kowalski otrzymało zaproszenie do udziału w prestiżowym turnieju rankingowym European Masters. Łącznie wystąpi w nim 128 zawodników.

Turniej potrwa od 21 do 27 września w Milton Keynes. Poza Polakiem do Anglii przyjadą Francuz Brian Ochoiski, Florian Nuessle z Austrii i Ben Mertens z Belgii, czyli zawodnicy z najwyższą pozycją w rankingu Q School, To cykl mający wyłonić najlepszych spośród amatorów, którzy otrzymują przepustkę do grona zawodowców.

 

Kowalski w pierwszym meczu zmierzy się ze starszym od siebie o dwa lata Anglikiem Seanem Maddocksem. W zawodach wystąpi także Kacper Filipiak – pierwszy Polak w Main Tourze, mistrz Polski i mistrz Europy U21. Jego rywalem będzie kolejny z Anglików Peter Lines.

 

W turnieju wezmą udział najlepsi snookerzyści świata, w tym Neil Robertson, Stephen Maguire, Mark Selby czy ostatni triumfator mistrzostw świata Ronnie O’Sullivan.

 

Zobacz także: Wielki powrót w snookerze. Stephen Hendry wznawia karierę

Zdobył tytuł mistrza świata U16

Kowalski, mimo młodego wieku, jest już znanym i uznanym zawodnikiem. Zdobył tytuł mistrza świata U16, mistrza Polski, oraz mistrza Polski U14, U16 i U18.

 

Zaledwie dwa miesiące temu wziął udział w czterorundowych kwalifikacjach do mistrzostw świata. W pierwszym etapie gładko pokonał 6-4 Davida Lilleya, jednak w kolejnej rundzie musiał uznać wyższość Elliota Slessora (2-6).

agb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie