Tauron Liga: BKS Stal Bielsko-Biała – celem awans do ósemki

Siatkówka
Tauron Liga: BKS Stal Bielsko-Biała – celem awans do ósemki
fot. Cyfrasport
Środkowa Martyna Świrad spędzi w Bielsku-Białej kolejny sezon.

– Mimo odejścia kilku podstawowych siatkarek, celem BKS Stali Bielsko-Biała jest awans do play-off – zadeklarowała prezes klubu Aleksandra Jagieło. W drużynie zaangażowano przede wszystkim młodzież i polskie zawodniczki.

– W tym roku postawiliśmy na młody zespół, który oprócz dużych umiejętności i potencjału będzie charakteryzował się zawziętością, charyzmą i odwagą. Mimo że borykamy się z problemami finansowymi jesteśmy bardzo zadowoleni z drużyny, którą udało nam się stworzyć i wierzymy, że kibice będą mieli z niej ogromną pociechę – uważa szefowa Stali.

 

Z zespołu odeszły m.in. Amerykanki Carly DeHoog i Nicole Edelman, Ewa Janicka, Olivia Różański i Marta Wellna; karierę zakończyła Magdalena Kowalczyk. Nie zmienił się pierwszy szkoleniowiec drużyny, pozostał nim Bartłomiej Piekarczyk. Nastąpiły jednak inne zmiany w sztabie szkoleniowym. Na stanowisku drugiego trenera Łukasza Sasnala zmienił Bartosz Sufa, a za statystyki odpowiedzialny będzie Iwo Wagner, który zastąpił w tej roli Bartłomieja Łyczakowskiego. Po przerwie macierzyńskiej do sztabu bielszczanek powróciła Mariola Wojtowicz, która pełni funkcję kierownika drużyny.

 

Zobacz także: Developres SkyRes Rzeszów – w kolekcji brakuje już tylko złota

 

Podopieczne Piekarczyka w okresie przygotowawczym rozegrały 10 sparingów: z #VolleyWrocław (3:1 i 3:1, 2:2 i 3:1), VK UP Ołomuniec (3:1 i 1:3, 3:1 i 1:3).

 

Bielszczanki rozgrywki ligowe rozpoczną od dwóch wyjazdowych pojedynków: z ŁKS Commercecon Łódź i Energą MKS Kalisz. Dopiero na początku października, w 3. kolejce BKS zagra u siebie, z zespołem Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz.

 

W minionym sezonie, z powodu pandemii koronawirusa rozgrywki ekstraklasy siatkarek zostały zakończone przed rozpoczęciem fazy play-off. Jako ostateczną uznano kolejność na koniec fazy zasadniczej, a bielszczanki sklasyfikowano na siódmym miejscu.

Skład BKS Stali Bielsko-Biała na sezon 2020/21:

rozgrywające: Natalia Gajewska, Katarzyna Wawrzyniak;
przyjmujące: Dagmara Dąbrowska, Andrea Kossanyiova (Czechy), Weronika Szlagowska;
atakujące: Karolina Drużkowska, Gabriela Orvosova (Czechy);
środkowe: Magdalena Janiuk, Martyna Świrad, Aleksandra Kazała, Dominika Witowska;
libero: Kinga Drabek, Aleksandra Szczygłowska.

 

Trener: Bartłomiej Piekarczyk.

RM, Polsat Sport, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie