Moto2: Piotr Biesiekirski zadebiutuje w mistrzostwach świata!

Moto
Moto2: Piotr Biesiekirski zadebiutuje w mistrzostwach świata!
fot. Piotr Biesiekirski/facebook
Piotr Biesiekirski

Piotr Biesiekirski to pierwszy Polak, który zadebiutował w motocyklowych mistrzostwach Europy Moto2, będąc jednocześnie najmłodszym uczestnikiem tej klasy zawodów. Przed naszym reprezentantem jeszcze jedno wyróżnienie. W piątek wystąpi bowiem w zawodach o mistrzostwo świata Moto2.

Moto2 to swoiste zaplecze motocyklowej Formuły 1, czyli zmagań MotoGP. Mówi się, że kierowcy startujący w Moto2 są o krok od tego, aby pojawić się w tych najbardziej prestiżowych zawodach motocyklowych.

 

Biesiekirski już w piątek 18 września zadebiutuje w mistrzostwach świata Moto2. Sam zainteresowany podkreśla, że marzy o zostaniu mistrzem świata tej klasy.

 

Młody kierowca mógł już wystartować w MŚ Moto2 w czerwcu podczas Grand Prix Katalonii na torze w Barcelonie, ale pandemia koronawirusa pokrzyżowała mu plany. Polak jednak nie poddaje się. - To mój ostateczny cel; zostać mistrzem świata Moto2 i trafić do MotoGP, ale póki co nie skupiam się na tym, a po prostu na jeździe. Im lepszym będę zawodnikiem, tym szybciej uda mi się spełnić moje marzenia - przyznał na łamach redbull.com.

 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

👍 Good first day of our #moto2 test at #Portimao. Love the track! 😍🔥

Post udostępniony przez Piotrek Biesiekirski #74 (@piotrus_bies74)

 

Co ciekawe, Biesiekirski ma już za sobą nieformalny debiut w MŚ, kiedy to w ubiegłym roku wystartował w reprezentacji Polski w zmaganiach FIM EWC.

 

Piotr Biesiekirski to 18-letni kierowca motocyklowy, który od początku swojej kariery związany jest z zespołem Euvic Stylobike.

 

Zobacz także: Moto2: Piotr Biesiekirski celuje w pierwszą piątkę w Jerez

 

- Moja przygoda z motocyklami rozpoczęła się w 2014 roku, gdy jako trzynastolatek wsiadłem na chińskiego pit-bike’a marki KXD. Pierwsze kroki na torze stawiałem pod okiem Marka Godlewskiego i Kamila Streżyńskiego z warszawskiego Promotora. W 2015 roku trafiłem do hiszpańskiej szkoły sportów motocyklowych KSB w Walencji, gdzie trenuję do dziś pod okiem doświadczonego Kike Bañulsa. To właśnie tam złapałem wyścigowego bakcyla, który w drodze do mistrzostw świata napędza i motywuje mnie do dzisiaj - możemy przeczytać na jego oficjalnej stronie.

 

Przed Biesiekirskim kolejny rozdział w jego życiu, jakim będzie debiut w mistrzostwach świata Moto2. Transmisja zawodów w piątek od godz. 9:00 na Polsatsport.pl.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze