Szwedzkie media: Nad Sztokholm nadeszła czarna noc

Piłka nożna
Szwedzkie media: Nad Sztokholm nadeszła czarna noc
Fot. PAP
”Polski klub naszego Mikaela Ishaka dalej uczestniczy w polowaniu, którego celem jest faza grupowa LE” - skomentowała agencja TT.

„Pobite Hammarby pożegnało się z marzeniami o grze w Europie”, „Polacy okazali się bezwzględni”, „nad sztokholmski stadion nadciągnęła czarna noc bolesnej porażki” - tak skomentowały szwedzkie media mecz drugiej rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Europy wygrany przez Lecha Poznań 3:0.

„Po trzynastu latach nieobecności w europejskich pucharach zabłysnęło światełko nadziei, lecz Hammarby nie wykorzystało swojej szansy i w przykry sposób przegrało aż 0:3” - skomentował dziennik „Aftonbladet”.

 

Gazeta oceniła, że w pierwszej połowie mecz był w miarę wyrównany, a nawet gospodarze byli lepsi, lecz po przerwie piłkarze Lecha podwyższyli tempo i pokazali ambicję, a błąd w obronie bezlitośnie wykorzystali i strzelili pierwszą bramkę, która diametralnie zmieniła sytuację na boisku na korzyść gości: "po Hammarby było wyraźnie widać brak międzynarodowej rutyny i aż bolało serce od ich oglądania”.

 

 

„Expressen” ocenił, że kilka koszmarnych minut drugiej połowy przesądziło o wyniku. Najpierw Kalle Bjoerklund popełnił błąd, po którym goście strzelili bramkę, a niedługo później kapitan drużyny Jeppe Andersen otrzymał czerwona kartkę. "W końcu piłkarze Lecha dobili naszych aż dwoma kolejnymi golami”.

 

Zdaniem kanału telewizji SVT "Hammarby zaliczyło bolesny upadek i przykry, chociaż nie niespodziewany, exit z gry w Europie. Po stracie Andersena zadanie okazało się już zbyt trudne, a góra zbyt stroma, aby ją pokonać z dziesięcioma piłkarzami. Gospodarze nie mieli już żadnych szans i przykro było oglądać jak przegrywają będąc kompletnie bez sił, podczas gdy goście dalej, i to skutecznie, atakowali bramkę”.

 

ZOBACZ TAKŻE: Liga Europy: Lech Poznań gra dalej! Wysoka wygrana "Kolejorza" z Hammarby IF. 

 

”Polski klub naszego Mikaela Ishaka dalej uczestniczy w polowaniu, którego celem jest faza grupowa LE” - skomentowała agencja TT.

PAP, seb
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie