W Wiśle jedyne zawody Letniego Pucharu Kontynentalnego w skokach

Zimowe
W Wiśle jedyne zawody Letniego Pucharu Kontynentalnego w skokach
Fot. PAP
W piątek i sobotę w Wiśle-Malince odbędą się jedyne w tym sezonie zawody Letniego Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich.

W piątek i sobotę w Wiśle-Malince odbędą się jedyne w tym sezonie zawody Letniego Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich mężczyzn. Nie wystartują Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotra Żyła ale mają rywalizować m.in. Maciej Kot, Stefan Hula, Jakub Wolny.

Trener reprezentacji Polski Michal Dolezal powołał 12 zawodników. Oprócz wymienionych mają wystartować: Mateusz Gruszka, Arkadiusz Jojko, Kacper Juroszek, Jarosław Krzak, Klemens Murańka, Tomasz Pilch, Andrzej Stękała, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł.

 

W sierpniu, także w Wiśle odbyły się jedyne w tym sezonie zawody Letniej Grand Prix. W dwóch konkursach triumfował Dawid Kubacki.

 

ZOBACZ TAKŻE: Rozpoczął się proces niemieckiego lekarza oskarżanego o doping krwi. 

 

Dyrektor obiektu Andrzej Wąsowicz ma nadzieję, że w nadchodzącym sezonie zimowym jedyne zawody Pucharu Świata nie zostaną przeprowadzane tylko na "jego" skoczni (21/22 listopada).

 

"Jesteśmy pionierami w tym wszystkim. Faktycznie, udało się przeprowadzić Grand Prix i wydaje mi się, że uda się też Puchar Kontynentalny i docelowo Puchar Świata" - powiedział Wąsowicz.

 

ZOBACZ TAKŻE: Hollywoodzka komedia ze słowackimi hokeistami na szwedzkim lotnisku. 

 

Poinformował, że jest zaskakująco słabe zainteresowanie kibiców Pucharem Kontynentalnym. Wraz z pozostałymi osobami odpowiedzialnymi za jego organizację zastanawia się czy na trybuny nie zaprosić młodych adeptów skoków narciarskich z Wisły i okolicy, tak aby w trakcie transmisji telewizyjnej trybuny "nie straszyły" swoim widokiem.

 

Dodał, że praca przy organizacji PK nie różni się znacząco od tej przy Grand Prix, wysoko ocenionej przez delegata technicznego FIS Ski (Międzynarodowej Federacji Narciarskiej).

PAP, seb

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze