8:0! Bayern rozgromił Schalke 04 na inaugurację Bundesligi

Piłkarze Bayernu Monachium nie pozostawili złudzeń drużynie Schalke 04. Podopieczni Hansiego Flicka kompletnie rozbili swoich rywali pokonując ich 8:0. Robert Lewandowski zdobył gola i zanotował dwie asysty.

Bawarczycy rozpoczęli mecz od bardzo mocnego uderzenia. Mistrzowie Niemiec wyszli na prowadzenie już w 4. minucie meczu. Podanie Joshuy Kimmicha wykorzystał Serge Gnabry, który pewnym strzałem pokonał Ralfa Fahrmanna. Kwadrans później było już 2:0. Thomas Muller zagrał do znajdującego się tuż przed polem karnym Leona Goretzki. Reprezentant Niemiec uderzył nie do obrony dla bramkarza.

Piłkarze trenera Flicka nie ustawali w atakach. Dogodne sytuacje do zdobycia gola mieli Lewandowski i Kimmich. W 30. minucie w polu karnym przewinił Ozan Kabak. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Lewandowski. Polak bez większych problemów skierował futbolówkę do siatki. Tym samym kapitan reprezentacji Polski zaliczył premierowe trafienie w sezonie 2020/2021.

Do końca pierwszej połowy nie zobaczyliśmy goli. Najlepszą okazję do podwyższenia wyniku w 42. minucie miał Gnabry. "Die Roten" zeszli na przerwę z trzybramkowym prowadzeniem.

Chwilę po wznowieniu gry było już 4:0. Benajmin Pavard posłał prostopadłą piłkę do Leroya Sane. Piłkę spod nóg nowego piłkarza Bayernu wygarnął Benjamin Stambouli, lecz moment później futbolówkę przechwycił Gnabry. Skrzydłowy Bayernu uderzeniem z pierwszej piłki zdobył czwartego gola dla ekipy Bawarczyków w tym spotkaniu.

Piątego gola "Die Roten" zdobyli w 59. minucie spotkania. Sane kapitalnie opanował górną piłkę, a następnie zagrał do wychodzącego na wolne pole Gnabry'ego, który z łatwością pokonał bramkarza Schalke. Po godzinie gry na tablicy wyników widniał rezultat 5:0. Kilka minut później podwyższyć mógł wprowadzony z ławki Corentin Tolisso, ale tym razem skutecznie interweniował Fahrmann.

W 70. minucie niezwykle efektownym zagraniem popisał się Lewandowski. Napastnik Bayernu "krzyżaczkiem" zagrał piłkę do Thomasa Mullera, który zdobył gola na 6:0. Chwilę później było już 7:0. Sytuację "sam na sam" z Fahrmannem na gola zamienił Sane. Ósma bramka padła po indywidualne akcji wprowadzonego z ławki Jamala Musiali. 17-latek zszedł z lewego skrzydła na prawą nogę i umieścił piłkę przy słupku bramki Fahrmanna.

Gol młodego Anglika był ostatnim w tym meczu. Obrońcy tytułu zanotowali imponujące wejście w nowy sezon. Natomiast Schalke 04 nie miało żadnych argumentów w rywalizacji z mistrzem Niemiec.

Bayern Monachium - Schalke 04 8:0 (3:0)

Bramki: Gnabry 4, 47, 59, Goretzka 19, Lewandowski 30 (rz.k.), Muller 70, Sane 71, Musiala 81

Bayern: Neuer - Pavard, Suele, Boateng (Richards 72), Hernandez - Goretzka (Tolisso 51), Kimmich - Sane (Cuisance 72), Mueller (Zirkzee 82), Gnabry (Musiala 72) - Lewandowski

Schalke: Fahrmann - Rudy, Kabak, Stambouli, Oczipka - Serdar (Schopf 30), Bentaleb - Matondo (Roman 65), Uth, Harit (Skrzybski 79) - Paciencia (Becker 79)

Mecze Bundesligi można oglądać na antenach Eleven Sports.