PlusLiga: ZAKSA pewnie ograła MKS

W meczu 2. kolejki PlusLigi Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrała z MKS Będzin 3:0. Podopieczni trenera Nikoli Grbicia odnieśli drugie zwycięstwo w tym sezonie. Na inaugurację, również w trzech setach ograli beniaminka PlusLigi – Stal Nysa.

Siatkarze z Kędzierzyna-Koźla byli faworytami tego starcia i już w początkowych fragmentach premierowej partii wypracowali sobie kilka punktów zaliczki (10:6). W kolejnych akcjach jeszcze ją powiększyli, a skutecznie w ofensywie prezentował się Kamil Semeniuk (14:10, 18:12). W końcówce sytuację pod kontrolą mieli gospodarze. Aleksander Śliwka popisał się asem serwisowym (22:14), a seta zamknęła długa wymiana, którą zwieńczył Łukasz Kaczmarek obijając blok rywali (25:16).

W drugiej odsłonie przyjezdni dotrzymywali kroku kędzierzynianom do stanu 10:10. Później seria dobrych zagrywek Jakuba Kochanowskiego pozwoliła ZAKSIE zbudować przewagę (14:10), którą powiększała w dalszych fragmentach seta. Po serii skutecznych bloków odskoczyli na dziesięć oczek (22:12), mieli piłkę setową przy stanie 24:15 i... zaczęli popełniać błędy. Rywale obronili się w czterech kolejnych akcjach, ale
zepsuta zagrywka zakończyła seta (25:19).

Będzinianie nie rezygnowali z marzeń o przedłużeniu tego starcia i w trzeciej partii zawiesili rywalom wyżej poprzeczkę. Wynik długo oscylował wokół remisu, a po asie serwisowym Bartosza Schmidta goście uzyskali nawet minimalną przewagę (13:14). Trener Grbić poprosił o czas, a ZAKSA zaczęła odzyskiwać inicjatywę. Skuteczny atak Davida Smitha przyniósł piłkę meczową (24:22), siatkarze MKS jeszcze odpowiedzieli w następnej akcji, ale w kolejnej atak Kaczmarka ustalił wynik na 25:23 i zakończył to spotkanie.

Najwięcej punktów: Kamil Semeniuk (13), Łukasz Kaczmarek (12), David Smith (11) – ZAKSA; Rafał Faryna (12) – MKS. MVP: Kamil Semeniuk.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – MKS Będzin 3:0 (25:16, 25:19, 25:23)

ZAKSA: David Smith, Benjamin Toniutti, Aleksander Śliwka, Jakub Kochanowski, Łukasz Kaczmarek, Kamil Semeniuk – Paweł Zatorski (libero) oraz Rafał Prokopczuk, Bartłomiej Kluth, Adrian Staszewski. Trener: Nikola Grbić.
MKS: Rafał Sobański, Bartosz Gawryszewski, Rafał Faryna, Jose Ademar Santana, Bartosz Schmidt, Pontes Veloso Thiago – Szymon Gregorowicz (libero) oraz Wiktor Haduch, Kacper Bobrowski, Michał Godlewski, Łukasz Makowski, Tomasz Kalembka. Trener: Jakub Bednaruk.

Wyniki i plan transmisji meczów 2. kolejki PlusLigi:

2020-09-18: Cuprum Lubin – Verva Warszawa Orlen Paliwa 2:3 (25:20, 25:23, 18:25, 21:25, 12:15)
2020-09-19: Jastrzębski Węgiel – Asseco Resovia 3:0 (25:21, 25:16, 25:18)
2020-09-19: Indykpol AZS Olsztyn – MKS Ślepsk Malow Suwałki 0:3 (22:25, 21:25, 27:29)
2020-09-19: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – MKS Będzin 3:0 (25:16, 25:19, 25:23)
2020-09-20: PGE Skra Bełchatów – Aluron CMC Warta Zawiercie (niedziela, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)
2020-09-20: Cerrad Enea Czarni Radom – Trefl Gdańsk (niedziela, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2020-09-21: GKS Katowice – Stal Nysa (poniedziałek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).