PlusLiga: Aluron CMC Warta Zawiercie pokonał PGE Skrę Bełchatów. Koncertowa gra Mateusza Malinowskiego

Zawodnicy Aluronu CMC Warta Zawiercie pokonali 3:1 PGE Skrę Bełchatów.

Historyczne chwile w Bełchatowie! Zawodnicy Aluronu CMC Warta Zawiercie po raz pierwszy pokonali na wyjeździe PGE Skrę (3:1). Znakomite spotkanie rozegrał atakujący drużyny gości Mateusz Malinowski, który seryjnie zdobywał punkty dla swojej ekipy. Łącznie wywalczył ich 30, zyskując jednocześnie tytuł MVP meczu.

Obie drużyny niezwykle równo weszły w mecz i niemal do połowy pierwszego seta walczyły punkt za punkt, choć początkowo było to spowodowane licznymi błędami po stronie gospodarzy. Siatkarzom z Bełchatowa po serii czterech udanych akcji udało się wreszcie odskoczyć rywalom (13:9), ale zawiercianie nie dawali za wygraną i sami zdobyli trzy oczka z rzędu, w tym dzięki punktowej zagrywce w wykonaniu Patryka Niemca. Znowu był remis. Druga część pierwszej odsłony stała pod znakiem niezwykle zaciętej walki, a w ekipie gospodarzy na parkiecie brylował Dusan Petkovic, zdobywając punkt za punktem. O triumfie w tym secie zadecydowała gra na przewagi, którą wygrali bełchatowianie po skutecznych atakach Milana Katicia i Milada Ebadipoura.

W drugą odsłonę nieco lepiej weszli zawodnicy Michała Mieszko Gogola, podczas gry ich rywale popełniali błędy przy serwisie i w ataku. Z drugiej strony oba zespoły zanotowały na swoim koncie po asie serwisowym (Skra – Katić, Aluron - Dominik Depowski), jednak ta część spotkania charakteryzowała się mniejszą dynamiką od poprzedniej i żadna z ekip nie była w stanie zdobyć serii punktów. Końcówka znowu była wyrównana, a skuteczne ataki Mateusza Malinowskiego i Depowskiego pozwoliły ekipie z Zawiercia wyjść na prowadzenie. Był remis w setach, a gra zaczęła się od nowa.

Po wyrównaniu nadeszła pora na zdecydowanie lepszy okres gry, ponieważ obie ekipy długo nie popełniały żadnego błędu. Pierwszą pomyłkę na koncie Aluronu zanotował dopiero Garrett Muagututia, serwując w siatkę. Był to set, w którym zawodnicy popisywali się niezwykle skutecznymi atakami, a końcówka rozstrzygnęła się po raz kolejny… grą na przewagi. Triumfowali zawiercianie po asie serwisowym Malinowskiego.

Czwarty set zdecydowanie lepiej rozpoczęli bełchatowianie, popisując się punktowym blokiem i asem serwisowym. Po stronie przeciwników był to z kolei koncert gry Malinowskiego, który zdobywał kolejne punkty dla swojej drużyny. Kolejna zacięta końcówka rozstrzygnęła się na korzyść Aluronu. Ekipa z Zawiercia po raz pierwszy pokonała na wyjeździe PGE Skrę Bełchatów!

PGE Skra Bełchatów - Aluron CMC Warta Zawiercie 1:3 (27:25, 24:26, 24:26, 23:25)

MVP: Mateusz Malinowski

PGE Skra Bełchatów: Mateusz Bieniek, Milad Ebadipour, Norbert Huber, Milan Katic, Grzegorz Łomacz, Dusan Petkovic - Kacper Piechocki (libero) - Karol Kłos, Robert Milczarek, Mikołaj Sawicki

Aluron CMC Warta Zawiercie: Maximiliano Cavanna, Dominik Depowski, Gualberto Flavio, Mateusz Malinowski, Garrett Muagututia, Patryk Niemiec - Michał Żurek (libero) - Grzegorz Bociek, Patryk Czarnowski, Piotr Orczyk.

Wyniki i plan transmisji meczów 2. kolejki PlusLigi:

2020-09-18: Cuprum Lubin – Verva Warszawa Orlen Paliwa 2:3 (25:20, 25:23, 18:25, 21:25, 12:15)
2020-09-19: Jastrzębski Węgiel – Asseco Resovia 3:0 (25:21, 25:16, 25:18)
2020-09-19: Indykpol AZS Olsztyn – MKS Ślepsk Malow Suwałki 0:3 (22:25, 21:25, 27:29)
2020-09-19: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – MKS Będzin 3:0 (25:16, 25:19, 25:23)
2020-09-20: PGE Skra Bełchatów – Aluron CMC Warta Zawiercie (niedziela, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)
2020-09-20: Cerrad Enea Czarni Radom – Trefl Gdańsk (niedziela, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2020-09-21: GKS Katowice – Stal Nysa (poniedziałek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).