El. piłkarskich ME kobiet: Polki przegrały z Czeszkami

Polska - Czechy 0:2.

Piłkarska reprezentacja Polski kobiet przegrała w Bielsku-Białej z Czechami 0:2 w meczu eliminacji mistrzostw Europy.

Już w pierwszej minucie Czeszki był dwa razy bardzo bliskie objęcia prowadzenia. W efekcie pierwszej akcji meczu sama przed Katarzyną Kiedrzynek znalazła się Lucie Martinkova, ale bramkarka odbiła piłkę. Po kilkunastu sekundach przed szansą na otwarcie wyniku stanęła Andrea Staskova, ale wywalczył tylko rzut rożny.

Jednak to właśnie ta piłkarka zdobyła pierwszego gola w tym spotkaniu. W 28. min. pięknie uderzyła piłkę rzutu wolnego i Kiedrzynek była bezradna

Polki "obudziły się" pod koniec pierwszej polowy. Bliska wyrównania była Małgorzata Mesjasz, ale drużyny zeszły do szatni przy wyniku 0:1.

Po przerwie mecz toczył się pod dyktando biało-czerwonych. Jednak to rywalki podwyższyły prowadzenie. W 70. min. Kamila Dubcova znalazła się w sytuacji sam na sam z bramkarką, minęła ją zwodem i umieściła piłkę w siatce.

W listopadzie 2019 Polki bezbramkowo zremisowały w Lublinie z faworyzowaną Hiszpanią, a w tym roku pokonały w Warszawie Mołdawię i na wyjeździe Azerbejdżan po 5:0.

W kwietniu miały grać z Azerbejdżanem i Mołdawią, a w czerwcu – z Hiszpanią. Eliminacje zostały jednak przerwane z powodu pandemii koronawirusa, a europejska federacja przeniosła finały ME w Anglii o rok, na lato 2022.

Po wznowieniu eliminacji biało-czerwone kilka dni temu bezbramkowo zremisowały na obiekcie rywala z Czeszkami.

W eliminacjach ME uczestniczy 47 zespołów. Debiutantami są Cypr i Kosowo. Zwycięzcy dziewięciu grup i trzy najlepsze drużyny z drugich miejsc awansują do ME bezpośrednio. Pozostałe sześć ekip z drugich pozycji zagra w barażach o trzy ostatnie przepustki do turnieju finałowego. Stawkę 16 uczestników uzupełni gospodarz – Anglia.

Finały zostaną rozegrane w dniach 6-31 lipca 2022.

Terminarz pozostałych do rozegrania meczów Polek:
23 października Polska – Azerbejdżan 27 października Mołdawia – Polska 1 grudnia Hiszpania – Polska
Tabela grupy D: M pkt bramki 1. Hiszpania 4 10 18-1 2. Czechy 5 10 14-5 3. Polska 5 8 10-2 4. Mołdawia 4 3 3-22 5. Azerbejdżan 4 0 1-16.