Fortuna 1 Liga: Szalony mecz! Siedem goli w Gdyni

Arka Gdynia przegrała z Chrobrym Głogów

Arka Gdynia przegrała u siebie z Chrobrym Głogów 3:4 po zaciętym meczu 11. kolejki Fortuna 1 Ligi. Z dobrej strony w tym spotkaniu pokazał się Sebastian Steblecki, który strzelił dwa gole i zaliczył jedną asystę.

Arka dobrze weszła w to spotkanie. W 22. minucie wynik meczu otworzył Karol Czubak. Piłkarz gospodarzy wykorzystał świetne podanie Janusza Gola i bez problemu umieścił piłkę w bramce przeciwników. Na odpowiedź Chrobrego nie trzeba było długo czekać. W 29. minucie na listę strzelców wpisał się Mateusz Machaj. Mimo to jeszcze przed przerwą Arka ponownie wyszła na prowadzenie. Tym razem to Omran Haydary znalazł sposób na oszukanie defensywy gości.

W drugiej połowie tego spotkanie kibice również nie mogli narzekać na brak emocji. Najpierw do bramki Chrobrego trafił Michał Marcjanik. Wydawało się, że ekipa z Głogowa już nie podniesie się po tym ciosie. Nadzieję ekipie przyjezdnych dał Sebastian Steblecki. Pomocnik najpierw strzelił gola w 76. minucie, a następnie dorzucił trafienie zaledwie pięć minut później. Wyglądało na to, że mecz zakończy się podziałem punktów.

Piłkarze klubu z Głogowa nie zamierzali się jednak poddać i ciągle naciskali na rywali. Ich starania przyniosły zamierzony efekt. W doliczonym czasie gry do bramki gospodarzy trafił Miłosz Jóźwiak. Przy tym trafieniu asystował Steblecki.

Tym samym Chrobry sięgnął po piąte zwycięstwo w tym sezonie Fortuna 1 Ligi. Arka, tracąc punkty, dała szansę Ruchowi Chorzów, na zwiększenie swojej przewagi nad innymi zespołami na zapleczu PKO BP Ekstraklasy.

Arka Gdynia – Chrobry Głogów 3:4 (2:1)

Bramki: Karol Czubak 22’, Omran Haydary 36’ Michał Marcjanik 49’ – Mateusz Machaj 29’, Sebastian Steblecki 76', 81', Miłosz Jóźwiak 90'