Fortuna 1 Liga: Przełamanie Podbeskidzia. Pierwsze zwycięstwo "Górali" pod wodzą nowego trenera

fot, PAP
Piłkarze Dariusza Żurawia pokonali na wyjeździe Choniczankę Chojnice 3:2.

Podbeskidzie Bielsko-Biała pod wodzą nowego trenera Dariusza Żurawia, wygrało na wyjeździe z Chojniczankę Chojnice 3:2. Bramkę na wagę zwycięstwa, w doliczonym czasie gry zdobył Jeppe Simonsen. To pierwsze ligowe punkty "Górali" od niemal miesiąca, kiedy w Głogowie pokonali Chrobego.

Goście już w 6. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Kamila Bilińskiego. Tuż przed przerwą, w doliczonym czasie pierwszej połowy, wyrównał Filip Karbowy.

Po zmianie stron, drugi raz w tym meczu do siatki trafił Biliński. Była to jego piąta bramka w tym sezonie.

Chojniczanie nie zamierzali się poddawać i nieco ponad kwadrans przed ostatnim gwizdkiem sędziego, po raz drugi w tym meczu doprowadzili do wyrównania za sprawą Szymona Skrzypczaka. Gdy wydawało się, że drużyny podzielą się punktami, gola na wagę triumfu dla gości strzelił Jeppe Simonsen.

To pierwsze zwycięstwo ekipy z Bielska-Białej od 14 sierpnia, kiedy pokonali na wyjeździe Chrobrego Głogów 1:0. Z kolei Chojniczanka po raz ostatni przegrała na ligowych boiskach tydzień wcześniej. Wówczas pogromcami ekipy Tomasza Kafarskiego okazała się Puszcza Niepołomice.

Chojniczanka Chojnice - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:3 (1:1)
Bramki: Kamil Biliński 6, 45+1 - Filip Karbowy 54, Tomasz Mikołajczak 73, Jeppe Simonsen 90+3