Klub wycofał się z siatkarskiej Ligi Mistrzów. Powodem koronawirus

Siatkówka
Klub wycofał się z siatkarskiej Ligi Mistrzów. Powodem koronawirus
Fot. Cyfrasport
HAOK Mladost Zagrzeb wycofał się z siatkarskiej Ligi Mistrzów.

We wtorek siatkarze HAOK Mladost Zagrzeb mieli zagrać w I turnieju kwalifikacyjnym do Ligi Mistrzów, a tymczasem muszą pozostać w izolacji, i to na 14 dni. Powód? Testy na obecność koronawirusa dały pozytywny wynik u dwóch zawodników chorwackiego klubu. Tym samym cała drużyna wycofała się z prestiżowej rywalizacji, a jej wszystkie mecze zostały odwołane.

Chociaż zakażeni siatkarze jednego z najbardziej utytułowanych chorwackich klubów nie wykazywali żadnych objawów, to w ostatnich dniach byli w bliskim kontakcie z resztą zawodników i sztabem trenerskim. W związku z tym zadecydowano, że wszyscy muszą odbyć dwutygodniową izolację.

 

- Niestety, mimo że nikt nie wykazywał pogorszenia samopoczucia, testy potwierdziły, że niektórzy zawodnicy są zakażeni wirusem. Przepadnie nam turniej w Zagrzebiu, gdzie mieliśmy grać z mistrzami Albanii i Węgier. To dla nas wielka strata finansowa, a szczególnie sportowa, bo w tym sezonie mieliśmy naprawdę dobre drużyny i po raz pierwszy szczęście w losowaniu Ligi Mistrzów - powiedział dyrektor sportowy HAOK Mladost Darko Antunović.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Objava za medije

Post udostępniony przez HAOK Mladost Zagreb (@haok.mladost)

 

Dla dwóch pozostałych drużyn z grupy A Erzeni Shijakut (Albania) i Fino Kaposvar VC (Węgry), rywalizacja trwa nadal, ponieważ zmierzą się ze sobą o miejsce w 2. rundzie. Ich bezpośrednie mecze pozostaną zgodnie z wcześniej ustalonym harmonogramem.

 

ZOBACZ TAKŻE: Jastrzębski Węgiel walczy o Ligę Mistrzów! Terminarz i plan transmisji kwalifikacji

 

Udział polskiej drużyny w turnieju kwalifikacyjnym do Ligi Mistrzów wydaje się być niezagrożony. Jastrzębski Węgiel już we wtorek rozpocznie rywalizację o awans do kolejnej fazy eliminacji. Turniej odbędzie się w Jastrzębiu Zdroju w dniach 22–24 września, a rywalami podopiecznych trenera Luke'a Reynoldsa będzie Stroitel Mińsk i Draisma Dynamo Apeldoorn. Transmisja z pierwszego spotkania od godziny 20:30 w Polsacie Sport.

NP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie