MŚ w kolarstwie: "14" Biało-Czerwonych z Niewiadomą i Kwiatkowskim

Inne
MŚ w kolarstwie: "14" Biało-Czerwonych z Niewiadomą i Kwiatkowskim
Fot. PAP
W ubiegłym tygodniu Katarzyna Niewiadoma błyszczała na trasie Giro d'Italia. Jak będzie na mistrzostwach świata?

Czternastka Biało-Czerwonych z Katarzyną Niewiadomą i Michałem Kwiatkowski na czele, wystartuje w rozpoczynających się w czwartek we włoskiej Imoli mistrzostwach świata w kolarstwie szosowym.

W poniedziałek Polski Związek Kolarski (PZKol) ogłosił ostateczny skład na tę imprezę.

 

Poza Kwiatkowskim, który wygrał jeden z etapów zakończonego w niedzielę Tour de France, w wyścigu elity ze startu wspólnego pojadą: Michał Gołaś, Łukasz Owsian, Maciej Paterski, Stanisław Aniołkowski i Kamil Małecki.

 

Selekcjoner kadry narodowej Piotr Wadecki zdecydował, że w jeździe indywidualnej na czas rywalizować będą Maciej Bodnar i Kamil Gradek.

 

ZOBACZ TAKŻE: Mistrzostwa świata w kolarstwie: Tadej Pogacar myśli już o Imoli

 

Z kolei Niewiadoma, która ostatnio zajęła drugą lokatę w Giro d'Italia, będzie mogła liczyć na wsparcie Małgorzaty Jasińskiej, Karoliny Kumięgi, Marty Lach, Katarzyny Wilkos i Anny Plichty. Ta ostatnia wystartuje też w "czasówce".

 

Ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa mistrzostwa skrócono do czterech dni. W czwartek i piątek odbędą się jazdy indywidualne na czas kobiet oraz mężczyzn, a w sobotę i niedzielę wyścigi ze startu wspólnego.

 

Skład reprezentacji Polski na MŚ w Imoli:

 

kobiety - trener Mariusz Mazur

 

Start wspólny: Małgorzata Jasińska (Casa DORADA Women Cycling), Karolina Kumięga (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team), Marta Lach (CCC-LIV), Katarzyna Niewiadoma (Canyon–SRAM), Anna Plichta (Trek-Segafredo), Katarzyna Wilkos (Mat ATOM Deweloper Wrocław).

 

Jazda indywidualna na czas: Anna Plichta (Trek Segafredo).

 

mężczyźni - selekcjoner Piotr Wadecki

 

Start wspólny: Michał Kwiatkowski, Michał Gołaś (obaj Ineos), Łukasz Owsian (Arkea Samsic), Maciej Paterski (Wibatech-Merx), Stanisław Aniołkowski (CCC Development), Kamil Małecki (CCC)

 

Jazda indywidualna na czas: Maciej Bodnar (Bora-Hansgrohe), Kamil Gradek (CCC).

NP, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie