Wystartowała Tauron 1. Liga siatkarzy! Gwardia pierwszym liderem

Siatkówka
Wystartowała Tauron 1. Liga siatkarzy! Gwardia pierwszym liderem
fot. eWinner Gwardia Wrocław

Od zwycięstwa sezon Tauron 1. Ligi rozpoczęli siatkarze eWinner Gwardii Wrocław. Na inaugurację pokonali AZS AGH Kraków 3:1. Poza drugim setem, gospodarze kontrolowali wydarzenia na boisku. MVP został wybrany Damian Wierzbicki, który na boisku pojawił się z kwadratu dla rezerwowych.

Zgodnie z zapowiedziami, trener Krzysztof Janczak ma duże pole manewru w kwestii doboru zestawu drużyny. To było widać już w pierwszym meczu, gdzie wrocławianie zaczęli w innym zestawie, niż skończyli pojedynek. Efektem jest to, że aż czterech siatkarzy po stronie eWinner Gwardia zakończyło spotkanie z dwucyfrowym dorobkiem punktowym. Są to: Damian Wierzbicki (15) i trzech graczy po dziesięć oczek, tj. Bartosz Pietruczuk, Mateusz Siwicki, Krzysztof Gibek. Warto odnotować pięć bloków po stronie Mateusza Siwickiego, lidera w tym elemencie w całym spotkaniu.

 

Zobacz także: Nowa gwiazda Jastrzębskiego Węgla zachwyciła komentatorów! "Mi się to nigdy nie udało!" (WIDEO)

 

Na dodatkowy plus również frekwencja na trybunach w Hali Orbita. Wrocławska publiczność okazała się być spragniona siatkówki po półrocznej przerwie, wypełniając trybuny obiektu na tyle, na ile… pozwalały obostrzenia COVID-19. Co na pewno jest sukcesem organizacyjnym i cieszy w perspektywie dopiero co otwartego sezonu. Nie ulega wątpliwości, że co dopiero początek drogi wrocławskiej drużyny i jest jeszcze sporo do poprawy, ale wygrana na inaugurację, na pewno da rozpędu przed kolejnymi wyzwaniami.


eWinner Gwardia Wrocław – AZS AGH Kraków 3:1 (25:19, 23:25, 25:18, 25:15)

 

Gwardia: Lubaczewski (7), Pietruczuk (10), Siwicki (10), Biernat (3), Frąc (7), Olczyk (1), Mihułka (libero) oraz Gibek (10), Wierzbicki (15), Malicki, Nowik, Kołtowski (libero).
AGH: Piwowarczyk (6), Dębski (1), Grzymała (1), Jóźwik (14), Buczek (3), Macyra (3), Czyrek (libero) oraz Kraut, Fenoszyn, Borkowski (9), Stąsiek (libero).

RM, eWinner Gwardia Wrocław
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie